Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Olyan szerszámot keresek ami...

Olyan szerszámot keresek ami beteszi a első gumit a külsőbe? Vagy hogy is fogalmazzak :D bicikli gumi szerszám

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:
nem első belső* gumit akartam írni :D
2015. ápr. 9. 17:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sokszor szereltem és cseréltem belsőt bicikliken . A belsőt simítsd rá az abroncsra , a külsőt feszítsd szét és helyezd a kereket úgy hogy a külső foglalja magába a kereket . Fokozatosan két kézzel fejtsd rá kézzel gumit a kerék be . A végén a szorulós részen a belsőgumi alá vékony csavarhúzót tegyél és húzd rá .
2015. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Külső leszedéséhez létezik gumileszedő, a belső betétele meg nem olyan bonyolult feladat. Érdemes a külsőbe egy kis krétaport/hintőport szórni ,hogy a belső ne tapadjon rá. Igazából a teljesen leeresztett belsőn a szeleppel érdemes kezdeni, benyomod a felnin a helyére és szépen körbefűzöd a kezeddel, majd a külsőt visszahajtod, ügyelve arra ,hogy sehol ne csípje be még véletlenül se a belsőt (értsd: ne szoruljon a belső sehol a felni és az abroncs közé).

Félig pumpáld fel, mozgasd át ,hogy a helyére kerüljön a belső majd fújd fel teljesen és kész is vagy.

2015. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
gumiemelőnek, gimileszedőnek hívják, pár forintos cucc
2015. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
Én a belsőt nem teljesen leengedve szoktam betenni, kicsit fújok bele, mert ha kigömbölyödik, kisebb az esély, hogy odacsíped a felni és az abroncsperem közé, az meg elég gyakori defekt ok szerelés közben.
2015. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a belsőt nem a külsőbe teszem, hanem a belsőt a felnihez igazítom, és ráhúzom a külsőt. Egy bringás túravezetői tanfolyamon megtanultam, hogy szerszám nélkül hogy kell leszedni és visszarakni a külsőt. Leszedni elég nehéz, de visszatenni könnyebb.
2015. ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Sima konyhai evőkanál nyele tökéletes pótló.
2015. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!