Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Amikor csúsztatom, a kereket,...

Amikor csúsztatom, a kereket, vagyis blokkolom fékezéskor akkor a gumi csikorgása az aszfalton jelentheti a gumi minőségét?

Figyelt kérdés

Mert csikorog mintha autó lenne, a tapadása az nagyon jó.

Minőséges lehet a gumi?


2014. aug. 20. 01:48
 1/9 anonim ***** válasza:
ezt ,milyen tudatmódosító használata mellett rittyentetted ide e ,
2014. aug. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:
Inkább a gumi kopását jelzi. Egy ilyen fékezéssel akár 1000 km-nyi normál használatnak megfelelően amortizálod azt a szerencsétlen külsőt...
2014. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mi tudat akármi? komolyan kérdem. Az oké hogy kopik de csikorog az aszfalton
2014. aug. 20. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy nem tudsz fékezni. Ha blokkol a kerék, akkor csúszik, tehát minimális a súrlódás, azaz lassan lassulsz. Fékezni úgy kell, hogy még ne blokkoljon a kerék. Ezzel egyrészt megállsz, másrészt nem cseszed szét a gumit.

Amennyiben 10 éves vagy, akkor még belefér ez a fajta bohóckodás. Ha éltesebb vagy, neadjisten van jogsid, akkor inkább nem minősítem a dolgot.

2014. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Régebbi biciklimen Kenda külső volt, és volt, hogy azok is úgy nyikorogtak az úton, mintha a kocsi fékezett volna le! Aztán vettem egy másik biciklit azon is sugyanolyan Kenda van az nem nyikorog. Inkább a gumi állapotára tippelnék.
2014. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Új gumik. bohóckodás erre arra 20 évesen is élvezem akármi is legyen és hidd el még azt is tudom hogy első fékkel gyorsabban meg lehet állni mint hátsóval. Csúsztatás csak akkor ha véletlenül megtörténik. pl ha 50-el megyek sokkal könnyebben szokott meg esni hogy véletlen blokkol a kerék. mert ott már fékezni sem mindegy.
2014. aug. 21. 03:18
 7/9 anonim ***** válasza:

20 évesen több sütnivalód lehetne, minthogy azt hidd, a gumi minőségét jelzi az aszfalton csikorgás:) Na mindegy.

De jól írtad, hogy elsővel lehet megállni rendesen. Nem tudom, te hogy mész, de én 60-70-ről is simán, blokkolás nélkül meg tudok állni első fékkel. A hátsó az más tészta, az csak lassításra jó, megállásra nem igazán alkalmas.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ez a csikorgás inkább az aszfalt típusától, minőségétől, állapotától, vizességétől függ, nem sok köze lehet a guminak hozzá (elvégre az kb állandó, az aszfalt változik inkább). Bár nyilván módosítja a hangot, ha mondjuk valahol 0,01cm2-en kilátszik egy kevéske szövet a gumiból, de ezek szerintem elhanyagolhatóak a többi paraméterhez képest.

2014. aug. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is szoktam csikorgatni!

Azt szoktam, hogy erdőben begyorsulok 40-re, és behúzom a hátsó féket!


Amikor csúszik a kerék, akkor balra, jobbra tolom kifelé a hátsó kereket! Nagyon jó érzés, és ha a barátommal csináljuk, tök jó mintázatokat tudunk csinálni!

2014. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát most 20 évesen... nem az a hobbim hogy gumit koptatok, 3-4 x meg esett lehet hogy de semmi olyan hogy direkt.
2014. aug. 21. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!