Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Recseg ropog a bicikli ha...

Recseg ropog a bicikli ha gyorsulok?

Figyelt kérdés
AZ a helyzet hogy a bicikli tekerés közben kattog. Tehát menet közben tekerek, és időnként, bár egyre gyakrabban és egyre hangosabban kattog a hátsó kerék. A múltkor gondoltam kipróbálom mennyit bírok, így egy sík, hosszú egyenes bicikliúton gyorsultam. El is kezdtem gyorsulni, és ahogyan gyorsultam be úgy tekertem. És azt vettem észre, hogy egy idő és sebesség után elkezdett alattam recsegni! Mintha szándékosan szét akart volna esni alattam. 30-35 km/h-nál már folyamatosan recsegett ropogott! Hol az ülésem alól jöttek hangok, hol hátulról. Elértem a 40 km/h-t, akkor már éreztem, hogy valami nem oké. 45km/h-nál pedig ülésem alól recsegő/kattogó hangot adott, hátulról folyamatosan jöttek a recsegő és kopogó hangok, és 47km/h-nál jött a legjobb! Egyik pillanatról a másikra elkezdett rezonálni a kormány de durván. Megálltam, a fékek nyikorogtak, mint állat. Megálltam kifújtam magam, és 15 perc után újra megtekerve semmi baja sem volt.

2014. aug. 16. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
húzd meg a laza csavarokat
2014. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a biciklim ülése gyorszáras, és szerintem, most nem birta megtartani az én 68kg-os súlyomat!
2014. aug. 16. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!