Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Formula hidraulikus tárcsaféke...

Formula hidraulikus tárcsafékek két oldalról dugatyúsok?

Figyelt kérdés
Vagy amúgy a biciklis tácsafékek mind két oldalú nyomós mert valaki azt mondta hogy csak az egyik pofát nyomja oda és ezek szerint a tárcsa elhajlik a másik felé hogy meglegyen a fékező hatás de ez szerintem hülyeség ,ez nem technológia ez gagyi ha így van.

#BMX #bicikli #szerelés #tárcsafék #dugattyú #hidraulikus tárcafék #kerékpár. mtb
2014. aug. 14. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A mechanikus tarcsafekek mukodnek ugy hogy csak a bal oldali pofa mozog, a jobb egy helyben van, es igen, ezert gagyik a bowdenyes tarcsafekek.

Az utobbi 10evben minden olajos fek ugy keszul hogy mind2 oldzlt van dugattyu es egymassal szembe mozognak, legtobb fek 2dugattyus, de dh-n hasznalnak 4, sot 6dugattyus fekeket is

2014. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam mert én is láttam hogy van benne két oldalt valami kerek de mikor meghúztam a kart csak az egyik jött ki a másik meg se mozdult aztán persze alig bírtam csavarhúzóval visszanyomkodni hogy vissza tudjam rakni a betéteket . Lehet hogy az egyik oldalt be van rozsdásodva ?


Amúgy hogy működik ez nem értem mert mikor visszanyomtam és beraktam a pofákat első fékezésre nem működött a kar ,olyan mintha kifojt volna az olaj de hogy pumpálgattam visszajött a fékerő rohagyak meg ha értem hova tűnt el a nyomás mivel elvileg levegő nem kerülhet a rendszerbe csak mert kicsit jobban kinyomtam a dugattyút ,aztán persze vissza is nyomtam .


Ja és amúgy ha tovább játszok vele hogy nincs benn a pofa akkor kijön a dugattyú teljesen és szétfolyik az egész cucc?


Sehol nem találok ilyen műszaki leírást róla hogy hogy néz ki ez a dolog keresztmetszetben .

2014. aug. 15. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!