Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fekvő biciklivel van valakinek...

Fekvő biciklivel van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. aug. 12. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
én kaptam egyszer kölcsön 1 1.5millás képszamarat 3 hétre, én nagyon élveztem, ha nem lenne ilyen rohadt drága, minden gondolkodás nélkül vennék egyet, bár hegymenetben elég rossz, nem lehet akkora erőt kifejteni fekve, mintha a súlyommal is beleadhatnék mindent, de síkon extra élmény.
2014. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Könnyebb hajtani, illetve ugyanolyan erőkifejtéssel nagyobb sebességet lehet vele elérni?
2014. aug. 12. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ahogy én tapasztaltam eleve egy pihentető testhelyzetben vagy, így aztán ha nem is könnyebb hajtani, de az illúziója megvan, mászásnál viszont, mivel a súlyodat nem tudod beleadni, hanem mindent combból kell kitolnod, nah az egy borzalom,lényegében a sebességet nem éreztem jobbnak, és könnyebbnek sem tartani azt, de mindenképpen kényelmesebb volt.
2014. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Pedig külföldi oldalakon ódákat zengenek arról milyen nagy sebességet lehet vele elérni, mondjuk lehet a burkolt változatról beszélnek ami kap egy áramvonalas karosszériát is.
2014. aug. 12. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fekszel ezért kisebb a menetirányú felületed így kisebb a légellenállás.Tény, hogy a burkoltnál mégkisebb, de azért vedd figyelembe. hogy magyar utakon vagy így az hogy a külföldiek nagy sebességet értek el nem jelenti hogy itt a kátyúkban is lehetne annyival menni.
2014. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha összeszedted az izomzatot, akkor az a nagy előny, hogy ugyanazt a jó sebességet tovább bírod tartani, nem fárad el a nyakad, vállad, karod, hátad, feneked. Kevesebbet kell megállni, nagyobb távokra juthatsz el, akár többszáz km-t is egy nap. Minél nagyobb a táv, annál nagyobb a reku előnye mondjuk egy országútihoz képest.

Lejtőn érezhetően gyorsabb, tekerés nélkül mindig elsőnek érek le az aljára.

Hegymenetben valóban nehezebb, bár nem csak combból kell, a hátadat az ülésbe nyomva azért van némi ellenerő, de mindenképpen nehezebb téma.

Ebből is van nagyon sok féle, ha sebesség érdekel, van olyanra optimalizált is, nagy és vékony kerekekkel keményre fújva, stb.

Hamar meg lehet szeretni, hidd el :)

2015. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!