Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kattog a hajtás. Erre érvényes...

Kattog a hajtás. Erre érvényes a garancia?

Figyelt kérdés

Tehát:1 éve vettem egy Btwin Triban 3 kerékpárt és már kattog a hajtás(nem a pedál).A csavarok rendesen meg vannak húzva, a kattogás valahonnan belűlről jön lehet,hogy a hajtás csapágyakaból nem tudom.

Igazából csak akkor szól, ha jobb lábbal erősebben odanyomok, tehát már olyan 1,5-2%-os emelkedőnél is.

Hajtásra van 2 év garancia, de ennyi hibáért érvényes?

És ha igen akkor kicserélik a hajtást?(mert ezek ott a decathlonban nem hiszem hogy rendelkeznek a hozzá kellő szakmai tudással).

Vagy adnak egy új bringát?



2014. aug. 5. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy adnak egy új bringát?"

Igen. Nekem az 1 éves bringámon kilukadt a hátsó gumi, kicsit szívóztak, de kaptam egy új bringát. Hát nem megéri?


Átbogarászod a garanciapapírokat (különösen azokat a részeket, ahol azt taglalják, hogy milyen kopó-forgómorgó alkatrészekre nincs garancia) és ennek jegyében felkeresed a boltot.

2014. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is előjött ez a gond. Épp 3 hete. Ma hoztam haza a szervízből, ott azt mondták átzsírozták az agyat és a racsnit, az agyaban hibás golyót nem találtak. Azt mondták, ha továbbra is fenn áll a kattogás, akkor cserélni kell a hátsó meghajtást és a láncot! Könyörgöm! 2 éves bicikliről van szó! 1700km van még benne csak!
2014. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Könyörgöm, a kerékpár nem olyan dolog, hogy megveszed, és örökké menni fog 0 karbantartással. Gondozni kell. Autón is szokás olajat, szűrőket, egyéb kopó-fogyó alkatrészeket cserélni egy idő után. Itt is ugyanez van, csak kicsiben.

Eleve az alsó kategóriás alkatrészek kevesebbet bírnak, kezeljük helyén a dolgokat.:)

2014. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

inkább örülnél, hogy csak egy év után kezdett nyikorogni

amúgy valszeg szét kell szedni újrazsírozni, aztán jó lesz. Garanciában nem fogják megcsinálni, mert ez nem az alkatrész hibája, hanem karbantartás. sőt, talán bukod is a garit, ha máshol csináltatod.

2014. aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Karban volt tartva, tisztán tartottam, garázsban, vigyáztam mindenre, de ha egyszer kattog akkor kattog. MTB bicikliről van szó, mentem vele minden terepen. Nem hinném, hogy a Caprine forest bicikli noname és gagyi lenne!
2014. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem noname, de ez totálisan belépő szintű bringa. Ha te ezzel durvább terepen csapattál, akkor nem csoda, hogy elkezdte megadni magát. A felszerelt alkatrészei csak könnyű terepre jó, közepes terepre közepes szintű felszereltség kell ( vagy maradsz a belépő szinten, csak gyakran kell cserélgetni a széthajtott dolgokat,durva terepről nem is ejtenék szót, az már túlmegy a hobbybringákon), ami Shimanoéknál Deore és SLX-et jelent, árban +60-80k ft-ot. 100k ft-os szép és jó, de még mindig nem való komolyabb terepezésre, viszont legalább az már kerékpárnak nevezhető, nem csak annak csúfolt.
2014. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mentem vele minden terepen úgy értettem, hogy használtam térkőn, földúton, aszfalton és erdőben. Erdőben is 5 km volt ott is csak döngölt földút van, mág nem is sáros az út ha esik az eső. Mondjuk úgy, hogy tekerek 22 km-t ebből 5 erdőben megy ott is csak döngölt földút
2014. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezesetben csak azt tudom mondani, ennyit bírtak az alkatrészek. Volt hasonló szintű bringám, de azt ellopták, így nem tudom, mennyit bírnak azok a cuccok. Amim most van, az Alivio (agyak, fékek)/Deore (hajtás+váltás)/ SLX(hajtás+váltás) szintű, de pl a Deore láncom ~2500km alatt elnyúlott, igaz középnehéz terepen mentem nem keveset.

A csapágyakat időnként nem árt kipucolni és átkenni, és szigorúan tilos nagynyomású mosóval veretni a csapágyak környékét.

2014. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A kérdező:


1-es:Azért nem kéne elbagatelizálni.Nem defektról vagy kopott gumiról, fékről vagy nyolcasról a felnibenről van szó hanem arról, hogy nem egészen 500 km után kattog a hajtás.Karban volt tartva vigyáztam rá, csak aszfalton tekertem száraz időben.Szóval ez mi ha nem összeszerelés közbeni figyelmetlenségből származó hiba??

És nem erre szól a garancia?Vagy azt csak akkor lehet adni ha teljesen spontán egyik napról a másikra a garázsban kettéesik a hajtás?

2014. aug. 6. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:

A garanciapapírban minden úgy van megszabva, hogy az a boltnak az esetek többségében csak jó lehessen. Gyakorlatilag az egész garancia baromság arra jó, hogy kiszúrják vele a szemedet. A vevő csak addig fontos, ameddig megvásárol valamit, utána le van tojva. Mindig a szokásos dolgokra fognak hivatkozni az eladók, ha valamit visszaviszel, mert rossz:

-nem rendeltetésszerű használat (anyaghiba, esetleg rossz konstrukció miatt eltört valami normál használat mellett)

-kopó alkatrész (a termék annyira silány minőségű, hogy a garancia idejéig se bírja ki)

Kell egy kerékpár karbantartásával foglalkozni, ez tény, de az nem állapot, ha többet van szervizben egy kerékpár, mint forgalomban. Nagy mázlid van, ha garanciában letudják a javítást, (meg fogják zsírozni a középrészt nagy valószínűséggel) és nem neked kell kifizetned.

2014. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!