Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan lehet szétszedni a...

Hogyan lehet szétszedni a bicikliláncot?

Figyelt kérdés

KMC lánc, és van ilyen patent vagy miféle szem is rajta, amit 1 órán keresztül próbáltam szétszedni, kézzel, fogóval, 2 fogóval, mindennel... de sikertelenül.

Hogy lehetséges? Amúgy kb két szemet kéne kiszednem, mert túl hosszú a lánc... szétszedjem máshol láncbontóval vagy mit csináljak? Azt utána össze lehet rakni rendesen?



2014. júl. 4. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
b4sszál rá fejszével
2014. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen, ezt elég óvodás dolog szétszedni, csak a belesült iszap nem ereszti :)

[link]

De ha nem bírsz vele, láncbontó mindkét esethez ajánlott.


"Azt utána össze lehet rakni rendesen?"

Végül is igen, de ha van egy rossz láncod, gyakorold mert könnyű meggörbíteni a láncszem külső lemezét (na annak mi a farok lehet a neve :))

2014. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg a kosz miatt nem jön szét... vagy nagyobb erő kéne az összenyomásához... ami nekem nincs.
2014. júl. 5. 12:45
 4/9 Titusztitusz ***** válasza:
64%
A kerékpárláncot nagyon egyszerű dolog szétszedni, és utána összerakni is...Viszont úgy kell csinálni a dolgot,hogy egy ANYACSAVARRA kell felfektetni a láncnak azt a szemét ahol szét szeretnénk bontani a láncot, úgy, hogy a láncszem közepe az anyacsavar belsejére feküdjön...Aztán egy vékony szöget kell belekalapálni a láncszembe, és óvatosan kiütni a szeggel a szegecset, ami összetartotta a két láncszemet...Ennyi csak a lényeg...A lánc összerakását meghát úgy kell csinálni, hogy egy üllőre kell felfektetni a láncot,majd ahol össze akarjuk kapcsolni a két idomot,annál a pontnál a szegecset óvatosan bele kell kalapálni a helyére...Aztán miután ez megtörtént, a szegecs két, kissé kiálló végét ugyancsak az üllőn, laposra kell kalapálni, hogy ne csússzon ki a szegecs a láncszemekböl később...Aztán kész is van a művelet...Viszont az újraszegecselést célszerü ÚJ SZEGECCSEL végezni, hogy legyen majd mit szétlapítani a szegecs két végénél...
2014. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
ez aztán a jó tanács :D
2014. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Titusz b+ nem tudom, hogy viccelsz vagy tényleg itt tartasz még agyilag. Valaki még komolyan veszi ezt a baromságot.
2014. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Titusztitusz ***** válasza:
50%
Hát...Hogy mennyire veszi valaki komolyan azt a "baromságot" amit írtam, nem tudom, de nem is érdekel...Jó szokás szerint ÉN LEÍRTAM a magamét, aki számára tudtam valami hasznos tanáccsal szolgálni akkor annak örülök, végülis ezért járok ide, aki szerint viszont hülyeség az amit írtam, akkor az gondolja hülyeségnek, és csinálja akkor másképpen a dolgokat...Ennyi a lényeg mindig...(Amúgy nem írtam "hülyeséget", ezt tapasztalatbol tudom, ugyanis MINDIG ÍGY SZOKTAM ELVÉGEZNI A LÁNC SZÉTSZEDÉSÉT, ÉS ÖSSZERAKÁSÁT...Mivel volt már szerencsém néhányszor ilyesmi tevékenységhez az idők folyamán...)
2014. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, akkor még itt tartasz, sima ügy :) Csak a láncbontós szerelés pöttyet túllépett már ezen a kalapálós módszeren. Végül is a hajtókart is le lehet szedni vésővel meg kilós kalapáccsal.
2014. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Hát...Lehet hogy túllépett már a "technika" az álltalam leírt módszernél, viszont én azért tanácsolnám mindig mindenkinek továbbra is, hogy hasznos dolog az, ha mindig minden szerelést-javítást igyekszünk azért a lehetőség szerint MINNÉL EGYSZERŰBB MÓDSZEREKKEL-SZERSZÁMOKKAL elvégezni...Merthát minek bonyolitsuk a dolgokat, ha az nem feltétlenül szükséges? Szóval mégegyszer bátorkodnék leírni, hogy én magam időtlen idők óta úgy csinálom a lánc szétszedését és összerakását, mint ahogy azt fentebb leírtam, és soha semmi probléma nem volt a módszerrel...(Végülis abban igazad van, hogy pl. egy kertet fel lehet ásni egy 80 ezer ft-os, drága benzint használó, örökösen javításra szoruló csillogó-villogó rotációs kapával is, meg fel lehet ásni egy olcsó, fillérekbe kerülő, üzemanyagot-karbantartást nem igénylő közönséges ásóval is...Ezt az elvet én sose tagadtam, viszont lehet hogy kicsit maradi a gondolkodásom, de én a kertet azért mindig ásóval szoktam felásni a mai napig is, attol függetlenül, hogy ugye vannak már erre a célra "korszerübb technikák" is...Hiába na...Úgy látszik nem tudok haladni a "modern" korral...Nade ez van akkor...)
2014. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!