Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy kell váltani biciklin?...

Hogy kell váltani biciklin? És mikor kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
Van egyik oldalon a kormányon betűs kütyü, a másik oldalon számos kütyü, gondolom ezek a váltók, de hogy kell váltani vele? És mire jó az ha váltok? Mikor kell mire váltani?
2014. jún. 14. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Logikus..figyi el indulsz vele akkor jobb ha könyebb sebeségben van.ahogy haladsz gyorsulsz teheted egyre nehezebb fokozatba.igy még gyorsaban mész. De ha tudod hogy meg fogsz álni a sarkon mert stop tábla van vagy valami akadály .érdemes fel váltani ellöte kőnyebb sebeségbe gondolva arra hogy el is akarsz indulni vele.
2014. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első biciklid (már amin váltó is van)?


Egyébként legelőször is akkor válts, amikor nem erőlteted, tehát nem gyorsítod, nem állsz rá, csak simán sebességet tartva tekersz.


Az áttételt változtatod meg, a nyomatékot, mint az autónál.


Ezzel könnyítheted a tekerést, viszont beáldozod vele a végsebességet, és fordítva. Ahogy az első írta. Minél kisebb kereken fut elöl a lánc, és minél nagyobbon hátul, annál könnyebb tekerni, de annál nehezebb lesz vele nagy sebességet elérni. Fordítva értelemszerűen az ellentéte igaz. És ezt nagyjából úgy érdemes felosztani, hogy a lánc ne fusson keresztbe, mert így nem jó hajtani, hamarabb tönkremegy. Tehát elöl van 2-3 kereked, akkor oszd fel nagyjából, hogy a közvetlen mögötte levő fogasokkal együtt hajts csak egyet egyet, ne legyen úgy, hogy például elöl is a legnagyobb keréken fut és hátul is, vagy hogy elöl is a legkisebb keréken van és hátul is, mert nem tesz neki jót. Egyedül letenni kell így, amikor nem használod, hogy elöl és hátul is a legkisebb keréken van a lánc.

2014. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Hagyd a francba, cseréld le egy kempingre, ott nem kell ilyen bonyolult gondolkodási produkciót bemutatni. Ha ezt a kérdést itt feltetted, akkor neked még nem való váltós bringa :)
2014. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vok ne cseréld le nem olyan nehéz ez.csak bele kell jőnni.biciklizni nehezebb meg tanulni mint váltani..szoval ne félj.
2014. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
na hogy megy már ?
2014. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy fixit inkább.Nem neked való a váltás.
2014. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem már hogy megy, tényleg nem is nagy dolog. Csak én eleinte azt sem tudtam mi az a bal oldali H...,...L jeles kütyü. Meg tök gyenge vagyok, és azt hittem segít majd valamit felfelé tekerésnél ha kicsire váltok. De ehhez inkább még erősödnöm kell... sajnos a Mátrában lakok ahol el nem tudom kerülni hogy egy csomót kelljen felfelé tekernem. Most el is szakadt a láncom, annyira tekertem volna. (erről is tettem fel kérdést, aki tud segítsen:)
2014. jún. 16. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó minőségű láncot vegyél mert jobban megéri hiszen nem kell fogassort és hajtóműt se cserélned ha elszakad a lánc.
2014. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mátrai vagyok én is :) ha gondolod írj és segítek
2014. jún. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!