Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A milliós oútival sem lehet...

A milliós oútival sem lehet keresztbe váltani?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A lánc leesésének fizikai okai vannak, nem az szabja meg, hogy hány milliós bringán ül az ember. Ha a láncvonal nagymértékben eltér az egyenestől, akkor az következetesen leesik. Ha egy profi bringán van akár 2*11 sebesség, akkor nyilván tudsz olyat váltani, hogy a láncvonal az egyenestől már nagyon távol álljon. Leesni valószínűleg nem fog a lánc, mert a legtöbb bringán van leesés gátló, viszont biztosan nem fog szép hangot kiadni, mert az első átdobóba biztosan bele fog érni a lánc. Egyébként az is valószínű, hogy ha valaki milliós országútit vesz, akkor lesz annyi esze, hogy nem fog keresztbe váltogatni. :) Egyébként sok-sok éve országútizom már és láncleesésem még egyszer sem volt. Profik között is gyakoribb a láncszakadás, mint a láncleesés. És ha mégis leesik a lánc, azt legtöbbször a váltórendszer (most már elektronikus) meghibásodása okozza és nem a versenyző ügyetlensége és keresztbeváltogatása.
2014. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy országutiknál azért teljesen megszokott a keresztbeváltás, főleg ha nézed a versenyeken a hegyi szakaszokat, láthatod hogy sokszor elöl-hátul nagy keréken mennek, és nemhiába van a shimano és campa fékváltókarokba trimmelő funkcio, direkt hogy keresztbeváltásnál se zenéljen az atdobo
2014. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Mi ez a trimmelő funkció?


ÉS köszi a válaszokat!

2014. jan. 20. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Keresztbe váltani lehet, csak nem tesz jót a hajtásláncnak. A 10ezer forintos bringámmal is elég sokat váltottam keresztbe és elég sok ezer kilométeren át bírta, pedig nem lehet azt mondani hogy kíméltem volna...
2014. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pl maradjunk soranal, regi8ast, azt hajtottam egy ideig...nagytanyeron a lanc, es nem erosen nyomod le a visszavalto kart, akkor kattan 1et, nem valt le hanem oan pozicioban lesz az atdobo hogy hatul felmaszhas nagykerekre ciceges nelkul..

kistanyeron ugyanaz csak felfele nyomod a kart, de nem vegallasig, ienkor is kozepen megall a atdobo es nem cicereg a lanc....

2014. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem youtubon, jó kis találmány :)
2014. jan. 20. 21:18
 7/9 Dreigang ***** válasza:
A jóöreg CПУТНИК-ommal sem lehet keresztbe váltani, lévén elöl egy lánckerék, a lánc viszont gyárilag minden alkalommal leesik :-)
2014. jan. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

26 éve outizom, de sosem értettem, minek keresztbe váltani. Jól kell összerakni az áttételt és semmi szükség a keresztbe váltásra.

Amúgy lehet, csak alkalmilag és ésszel. A váltó láncfeszítő rugóját nem kéne hazavágni.

Egy jó minőségű hajtásrendszer, lánckerekek, lánc keresztbe váltva sem dobja le a láncot.

2014. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nyisziati válasza:
@Wadmalac: így van, már huszonévvel ezelőtt felhívták a figyelmet a használati útmutatókban a keresztbe váltás fölöslegességére, már akkor leírták, hogy máshogyan is elérhető ez az áttétel. Én is egyszer-kétszer kipróbáltam, hogy legyen tapasztalatom róla, de tényleg abszolút felesleges, szinte érezni, ahogy szenved a váltószerkezet és feleslegesen kap oldalirányú terhelést a lánc.
2014. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!