Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklim tekeréskor nyikorgó...

Biciklim tekeréskor nyikorgó zajt hallani a kormány felőli végén a váznak. Nem kattog, nem mozog a tengely. Beázhatott? Ha igen, ezt meg tudom oldani? Hogyan? Összteleszkópos bicikliről van szó, a rugókkal lehet gond?

Figyelt kérdés

#kerékpár #nyikorgás #tengely #összteleszkó #hajtóker
2014. jún. 2. 16:41
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
Duplavállas teló? Mert lehet, hogy a fölső vagy az alsó váll mocorog.
2014. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy van szimpla-, és duplavállas is, de szimpla az enyém.
2014. jún. 3. 15:10
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Biztos, hogy onnan jön a hang? Mert akkor úgy is szólnia kéne, ha simán álló helyzetben rátámaszkodsz súlyból a kormányra.

A középcsapágy csészéi nagyobb eséllyel szoktak így zenélni tekerésre.

2014. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valóban így van! Ha rátámaszkodom nyikorog! Középcsabágy gyanús, gondolom egy sima szétszedés/zsírozás nem elég neki? Illetve, ezt otthon el tudom végezni? Ha nem, kinek mi a tapasztalata, mennyit kérnek érte?
2014. jún. 4. 17:13
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Ha a középcsapágy még kónuszos-tengelyes, átzsírozás, golyók cseréje vagy teljes csere.

Ha monoblokkos (ipari csapágyas), akkor valószínűleg csak a lelazult beszorító-csésze zenél. Azt speciális kulccsal kell kitekerni, fémtisztára letakarítva, esetleg pár csepp menetrögzítővel visszahúzni és elhallgat.

2014. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első variáció lesz az! Köszönöm a segítséget!
2014. jún. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!