Most sok akciós kerékpár van, OBI-ban, Auchanban is, szerintetek a kettő közül melyikben érdemesebb vásárolni?
Hát én most ezzel szemezgetek éppen: [link]
A váz az acél szóval jó erős és strapabíró lesz, ráadásul Shimano váltós ami nem noname cucc. Ami különösen tetszik hogy fel van szerelve mindennel alapból, és nem nekem kell itthon időt pocsékolnom a KRESZ kiegészítők felszerelésével.
Az a helyzet hogy ennyi pénzért még használtból se kapsz lényegesen jobbat. Így legalább 1 évig lehet verni a dobot az áruháznál ha ez meg az tönkremegy.
Ha mindenképpen újat akarsz, akkor nem fogsz jobb ajánlattal találkozni, de ahogy az autópiacon, egy használt bringa ára jelentősen esik vásárlás után.
Keress egy olyan ismerőst aki ért hozzá és kérd ki a véleményét.
Semmit nem jelent a Shimano név. Van egy nagy termékpalettájuk és ezen a bringán levő alkatrészek a legalján szerepelnek.
Az acél pedig nem a tartósságot jelenti, hanem az olcsóbb előállítást figyelmen kívül hagyva a végeredmény súlyát.
Van tapasztalatod az OBI szervizével kapcsolatban? Mert ők egy barkács szakáruház, így az Auchannál kissé jobban érthetnek a dolgokhoz.
A használttal az a bajom, hogy sok a lopott bringa, csak az újnál tudhatom biztosra, hogy nem az.
A kérdés a lényeg, hogy mire akarod használni.
Margitszigetre menni - hacsak nem pl. Moszkvából - nem számít nagy túrának :-) Ha olyat tervezel, hogy napi 80 kilométereket mész és gyakran - akkor érdemes már nagyobbacska túrákról beszélni.
Azt sem tartom mérvadónak, hogy feltétlenül szuper jó minőségű kerékpár kell. Meglehetősen gagyi kerékpárokkal tettünk meg komolyabbnak mondható 1200-1500km-es 2 hetes túrákat (Ausztria, Olaszország, Szlovénia Bosznia Hercegovina stb.) komolyabb probléma nélkül.
Persze váltót igazítani és defektet javítani vagy féket beállítani néhe kellett.
Márkás kerékpárokon is találni néha mérnöki hibát (pl. Peugeot biciklin egy időben vízcsapda - fékhuzal megszorul rozsdásodás miatt).
Szóval nem érdemes rögeszmésen nagyon szuperet akarni, mert sokba fog kerülni a hasznához képest.
Viszont avatott szem kellene az esetleges hibák és veszélyforrások felismeréséhez egy adott kerékpár esetében.
Bele lehet veszni a dologba, amíg eljutsz odáig :-)
Nem érdemes.
Végy magad mellé egy műszaki rögeszméktől kevésbbé terhelt de jó műszaki érzékű ismerőst, és kérd hogy segítsen jól választani.
A fontos, hogy saját használati igényedet tudd jól megfogalmazni.
Budapesten belül városi közlekedés + 30-40 kilométeres körzet - heti kb 100 km terhelésig elsősorban Magyarország (alig akad komoly emelkedő) kategóriában nem sokat kockáztatsz. A cucc ne essen szét, nyereg legyen kényelmes lehetőleg rugós.
Ha kezedre áll a villáskulcs: lehet láncváltós, ha nem inkább agyváltós kontrafékkel vagy anélkül ízlés kérdése.
3 sebesség magyar és városi viszonylatban elég, ha nagyon hegymászol akkor 7-8 sebességes agy 8de ez drága) vagy mégis láncváltó.
Világítás - attól függ mekkora hangsúlyt fektetsz rá... legmegbízhatóbb és mindig működőképes az agygenerátor.
Elemesnél mindig legyen elemed. Nyűgös lehet, ha pont akkor van lemerülve, vagy időnként sokáig nem használod és kifolyik. Hagyományos generátor nem rossz de esőben hóban elcsúszhat, cserbenhagy. Küllőgenerátor is lehet jó kompromisszum.
Láttál néhány fogalmat most keress rá a googlin, nézelődj fogalmazd meg az igényedet és találj egy nem túl rögeszmés műszaki beállítottságú kísérőt a választáshoz és a vásárláshoz, aki nem az ő álmait és rögeszméit akarja megvetetni neked, hanem az igényeidhez választani megfelelő kerékpárt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!