Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Grafitos gépzsírt mennyire...

Grafitos gépzsírt mennyire ajánljátok biciklilánchoz?

Figyelt kérdés
Ismerősöm ajánlotta. Ő azt használ, elvileg semmi problémája nem volt vele. Viszont azért rákérdezek itt, hátha valaki ért hozzá, esetleg ajánlanátok jobbat.

2014. ápr. 2. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
És a zsírt hogyan jutattja be azokra a helyekre, ahol a láncnak kenésre van szüksége? A lánchoz hígabb kenőanyagra van szükség, vagy olyanra, ami megdermed miután belefolyattad a résekbe. Nem véletlenül nem árulnak "lánczsírt".
2014. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

az, hogy grafitos zsír, annyiban van értelme, hogy hőállóbb, magyarul sokkal jobban felforrósodhat, ás még ott marad a helyén és nem folyik-csöpög ki onnan ahová odakenték. Mivel kerékpároknál hőterhelés lényegében nincs, így teljesen felesleges a grafitos zsír, sőt, szerintem rosszabb,mert sűrűbb, ragadósabb, energiaveszteség....

Egyébként láttam úgy láncot zsírozni, hogy az udvaron rezsón egy rossz de tiszta lábosban felolvasztják hígra a sima kenőzsírt-gépzsírt, és abba egy dróton lógatva belefektetik a kerek kis lapos tekercsbe feltekert láncot, és x ideig "főzik" Ekkor a híg zsír belefolyik annyira,mivel ellepi az egész láncot, amennyire sosem tudnád kívülről belekenni. Ebben hagyd kihűlni, és ha kihűlt, a drótnál fogva emeld ki és ronggyal töröld le a felesleget. Ha forrón vennéd ki, kifolyna a szemek belsejéből is a zsír. Remélem segítettem.

2014. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dreigang ***** válasza:

Láncra csak olaj, pl:

[link]

A zsír nem folyik be a szorosan összefekvő felületek közé, ráadásul megül a ficakokban és begyűjti a koszt.

(Amúgy grafitos zsírt agyváltóba kentem, de nagyon be sűrűsödik idővel és onnan csak egy kis olaj segíthet.)

2014. ápr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értelmetlen zsírozni a láncot. Jobban árt, minta használ. Összeszedi a port, a kisebb kavicsokat, ezek pedig elkoptatják a láncot, lánckereket.

Létezik láncpray, ami felhordás után bekúszik a résekbe, majd pár perc után megszárad.

2014. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!