Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bowdenvégből kapható külön...

Bowdenvégből kapható külön váltóbowdenre és fékbowdenre való, vagy teljesen mindegy, milyet teszek rá?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a bowdenházak vastagsága eltérő, így nem mindegy, hogy milyet teszel rá. A vékonyabb rá sem megy a vastagabbra.
2014. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ha rámegy, akkor szerintem olyan mindegy. A fékbovdené a vastagabb, tehetsz olyat mindenre. Persze szebb, ha a bovden vastagságához igazodik.
2014. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy. Nem véletlen a kialakításuk sem, hogy más.

A végekben van egy porvédő, a vastagabb nyilván nem jó vékonyabb bovdenhez. A vastagabb vég nem fekszik fel a vékonyabb házon ezért fölöslegesen megtörik a bovdenezés, mozog a ház a végben, ezért hamarabb tönkre megy az egész, mert fölöslegesen kopik meg szálasodik ki olyan helyen a bovden ahol nem kéne.


Ha nem értesz hozzá, akkor minek írkálsz baromságokat?

2014. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem a bowdenházra gondoltam, hanem a bowden végét lezáró bowdenvégre. Ami a féknél kilóg pár centivel és lezárják hogy ne rojtosodjon ki a bowden vége.
2014. márc. 9. 10:08
 5/5 anonim válasza:
A bowdenre árulnak ugyan külön, de has imán rámegy a bowden végre, akkor teljesen mindegy. A a két bowdenvég csak a belső átmérőben tér(het) el egymástól Megszorulnia nem kell, hiszen úgy is fogóval nyomod rá... Tehát egyszerűen: Ha belemegy, akkor jó.
2014. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!