Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az U lakat a jobb vagy a lánc?

Az U lakat a jobb vagy a lánc?

Figyelt kérdés
Szeretnék zárat venni a bicómhoz, de nem tudom eldönteni hogy milyen legyen. Az U lakatról az mondják hogy erős, viszont körülményes lekötni vele a bicajt (sok tároló úgy van kialakítva hogy nem ér oda a lakat középről), viszont könnyebb a láncnál. Szerintetek melyik a jobb?

2014. márc. 6. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudnánk, hogy a te parkolási körülményeid között melyik a jobb? Nézz meg egy u-lakatot és gondolkozz, hány helyen tudod használni. Vagy egy láncot, stb.
2014. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ugyan azt tudom mondani mint az első de ha valaki elakarja lopnia biciklid hozza a "nagyfegyvert" és elvágja de ha nincs nála a "nagyfegyver" akkor nem lop :) ez csak kis "kioktatás" :D
2014. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem a lánc. mert engem nem érdekel +4 kiló

viszont cserébe kapok egy olyan eszközt amivel nagy oszlopokhoz is odaköthetem, vagy mindkét kereket, anélkül hogy aggódnom kéne hogy lecsípik.

az u lakatok többsége ugyanazért az árért kisebb mozgásteret és vékonyabb anyagvastagságot ad. 10mmnél vastagabb láncot ajánlok. ha zárt, őrzött, kamerás parkoló, akkor talán nem visizk el a biztőrök. ha utcán tárolod és iskola vagy munkahely(8 óra), akkor legalább 10mm +egy másik lakat és sose tárold ugyanott. bár elég valószínű hogy egyszer elviszik.

2014. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem kicsi U-lakatom van. Egy idő után rááll a szemed az olyan vastagságú tárgyakra, amikhez tudsz lakatolni. De ha neked megéri a plusz súly azt, hogy nem kell annyi lelemény a lakatoláshoz, akkor vegyél láncot.


Egyébként én 5 éve lakatolom a biciklimet az egyetem különböző nem őrzött tárolóiban, és nem tűnt el. Sőt, időnként látok egy másik bringát, ő is télen-nyáron használja, és az a bicikli még szép is.

2014. márc. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

na jönnek már az idióta válaszok.

persze a 10e ftos fixid senkinek se kell, és ha egyetemre jársz, biztos találsz is olyan tárgykat. de kíváncsi vagyok hová kötnéd le a biciklidet pl egy mélygarázsban, ahol fél méter átmérőjű oszlopok vannak osz kész. inkább az utcára?

be lehet állítani az ulakatot is lustaságnak, már nem azért, de aki 4 kilót enm bír el, az ne járjon biciklivel.


az ulakat tipikus országútis gondolkodás, oda elmegy, de ha van egy drágább mtbod, akkor biztos hogy az kevés lesz.

2014. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én pl. u lakatot is ÉS láncot is használok. így minden rész le van kötve, s kétszer annyi ideig tartana ellopni, meg különböző eszközökkel. és még be is regisztráltam.
2014. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

az utóbbi jól írja, minél több lakat van, annál nehezebb. ebben a beregisztrálásban nem nagyon hiszek, mert ha józsibá a piacon megveszi a fiának, nem fog utánanézni hogy lopott-e. ezeket általában piacra viszik és áron alul kínálják, sok esetben nem is abban a városban, ahol ellopták, tehát esélytelen megtlaálni.

nem tudom mennyi egy regisztrálás, olyan 20 körül saccolom, 40ért már lehet venni gpses nyomkövetőt, azzal szerintem többre mész.

2014. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Regisztrálás ingyen,egy honlapon. külföldön vagyok. Vettem ra matricát, aminek száma van, s elvileg akkor is látszik, ha lekaparják, meg elrettentő erejű, állítólag. Így is paranoiás vagyok, mert ez jö bicaj, a másikat elloptál, pedig az ócska volt, mondjuk, hülye voltam, kint felejtettem éjjelre. Lekötve, de csak játéklakattal.
2014. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ja, külföldi játékregisztráció.

én ismeek vlaami nemzetközi adatbázisos dolgot, az 20 körül volt valamikor.

2014. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Végül láncot vettem (lakattal). Masterlock mellett döntöttem, a papír szerint 10/7 a biztonsági szintje. Szerintem meg fogja védeni a bringát, az első kerék+vázra egyenlőre marad a noname sodrony, azért a semminél jobb.
2014. márc. 10. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!