Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Láncfűrész láncolaj is jó...

Láncfűrész láncolaj is jó kerékpár lánc olajozásra?

Figyelt kérdés

2014. márc. 3. 16:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Na pont" ha te (jobban) tudod, akkor miért kérdezed?

Amúgy a lánc csapok és perselyek között olyan kis mennyiségű kenőanyag van. hogy annak a tekerési ellenállásban nem igen van szerepe. A "sűrű" kenőanyag csap-perselyből kitüremkedett része viszont megakadályozhatja hogy por, szennyeződés, víz stb. a csapszemekbe jusson.

Természetesen azt használsz amit akarsz. Részemről: "Na, pont"!

2014. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 foregon válasza:

Nem tudom ez mennyit segít, de én motorozom egy 600 -as sor négyel, annak a kézikönyve 80W 90-es hajtóműolajat ír a lánc kenésére. Ez egy 2009-es manual, tehát ez nem egy régi technika vagy ilyesmi. Na tehát én ezzel és láncfűrész olajjal kenem a láncom, mivel ezek is alapvetően hajtűműolajból vannak ezzel így 40.000km motoroztam el. Az a sok okos aki azt írja hogy leverődik meg nem ken azok sajnos bamba zombi vásárlók akik még sosem próbálták ezt, inkább megveszik spayként XY felirattal tízszer drágábban.

Bár hozzáteszem nem tudom a bicikliken tömítőgyűrűs vagy a nélküli láncok vannak-e és hogy a megfelelő tisztítást semmilyen spray nem helyettesíti.

2014. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!