Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen előnye hátránya van...

Milyen előnye hátránya van egy hidraulikus abroncsféknek egy V-fékhez képest?

Figyelt kérdés

Hova érdemes ezt inkább felszerelni? Előre? Hátra? Mert a teljes fékrendszert nem cserélném le ha nem muszáj.

A csere oka? A V-fék hatása karcsú nekem. Akármit csinálok vele, állítgatom fékbetétet cserélek-egyszerűen gyenge. Szerintem. Aztán lehet hogy nem is gyenge, csak én hemzsegem túl.

Mindegy. Fejembe vettem az abroncsféket.


2013. dec. 29. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a v fék is abroncsfék... egy minőségi v fék blokkolja a kereket, mondjuk a felnitől is függ, hidraulikus abroncsféket nagyon kevés esetben tartom indokoltnak, pl trial kecskén jól mutat.
2013. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

fogalmi alap (én tudom rosszul lehet): felnifék és abroncsfék ugyanaz?


a magura hs11 az micsoda?

2013. dec. 30. 09:33
 3/13 A kérdező kommentje:

na igen.

és itt jött el a csere gondolata.


mondjuk a felnitől is füg

2013. dec. 30. 09:34
 4/13 anonim ***** válasza:

hs11et inkabb hanyagold...nahyon kaki...inkabb hs33, ugyanaz a fektest, de a kar full fem es allithato a nyomaspont is...

inkabb elore szereld, hatra felesleges, azt akar egy cantival is blokkolhatod...

2013. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

akkor elmondom, hogy az egész fékcsere épp a hátsó fék miatt jött egyáltalán szóba.

uis ÉPP EZ AZ: nem tudom blokkolni. akármit csinálok, akármit állítok (akár én, akár a szakszerviz) NEM BLOKKOL.


már volt fékbetét csere KLS powerstopra és semmi.

fog a fék, de lájtosan. blokkolni max murván blokkol, aszfalton nem.


azt akar egy cantival is blokkolhatod...

2013. dec. 30. 12:54
 6/13 anonim ***** válasza:
fékkartól felnitől is tehát az egész rendszertől függ, de mindig furcsállva olvasom az ilyeneket nekem az utolsó mtb-men egyszerű 2500fts azt hiszem tektro V fékek voltak, az első halálosan fogott, a hátsó pedig 2 ujjal blokkolt...
2013. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nekem shimano v-brake van, már gyárival is lájtos volt, most kapott egy olyan fékbetét-szettet hogy abból komplett v-féket lehetett volna venni akár bőven, ezerszer volt utánállítva. full erővel meg kell tépni a fékkart hogy hatása legyen.

és akkor se nagyon blokkol.

kisujjal? na ez a vágyálmom nekem is.

de úgy tűnik, hogy egy 150.000-es Meridától ilyesmire nem "fussa".


mindig furcsállva olvasom az ilyeneket nekem az utolsó mtb-men

2013. dec. 30. 14:43
 8/13 anonim ***** válasza:

akkor xar helyre hordod a cangat...

kismillio modszer van amivel feket csinalhatsz.....

mien a fekkarod?...bowdenhaz nincs torve, serulve, esetleg zarokupak atszakadva valahol?...bowdenbe nincs varga, nincs megtorve valahol?..esetleg csereld le mind2ot...ha levagtad a bowdenhazat a vegeit sikba koszoruld le...fekrugo meik lyukban van a csonknal?...felnid mien?...tisztitsd meg, aztan csiszolopapirral csiszold meg, ha trialoznal azt is mondanam hogy flexeld meg majd szurkozd be...fekbetetet vedd ki es csiszold fel, vigyazz, se zsir, olaj, se zsiroldo ne keruljon ra...mien szogben vannak??..probald parhuzamosan beloni a felnivel, igy nyikorogni fog de fog is majd mint az allat...stbstbstb

fekpofaval meg jol behuztak...inkabb vettel volna szilikonpofat, pl tryall, de acor is csinal...

nemtudom mien bena szerelod van de meg egy cantit is be lehet loni hogy 2ujjal blokkoljon...

2013. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hát két helyen is járt. a garis szerelőnél meg egy nem garisnál.


nem reklámozok, csak annyit: az egyik szerelő Bp elismerten egyik legjobb boltjában van (testbike.hu ajánlás)


a másik meg a Kodály körönd környékén és fixikkel foglalkozik főleg. aki jártas (és te az vagy) ez alapján pontosan be tudja lőni melyik az.


bena szerelod van

2013. dec. 30. 21:16
 10/13 anonim ***** válasza:
ha a legjobb szerelot keresed akkor filutas bá, 3.ker kerék utca.. esetleg meg matuzmester, de ha nem ismered nincs eselyed bejutni hozza
2013. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!