Agyváltós biciklit vegyek?
az agyváltó lényege, hogy zárt rendszer, nem megy bele a kosz, ezért sokáig gond nélkül működik, karbantartás nélkül, és elég megbízható is, nem nagyon lehet elpiszkálni szétszedés nélkül
ha valaki sokat bringázik annak nagyon megéri, ha csak néha akkor valóban felesleges
ez alapján lehet dönteni, kell e vagy sem
+ a használata is kellemes: akár egy helyben lehet vele váltani (tekerős váltókarral egy mozdulattal többet is),
elkerülhető vele, az - általában koszos - lánccal való bajlódás stb..:-)
szögezzük le. váltó kell! nekem legalábbis. agyváltóval terhelés közben nem lehet váltani. tehát ha állsz, váltassz, először finoman a pedállal. menet közben felfele lehet váltani mozgó, lefele csak álló pedállal.
egy jó agyváltó se olcsóbb mint egy jó láncváltó. ami olcsó meg nem problémamentes, egyáltalán. tehát ha egy keró láncváltóval 55, agyváltóval 60, megéri az agyváltó. Más kérdés, hogy ennyi pénzért nincs jó bicikli. csepel landridert vettem ugyanigy agyváltóval. agyváltón kivül semmi sem tetszik. merida egy százas indulóban de jobb is. fél biciklim átcseréltem. így már elviselhető. szószerint az is megadta magát ami nem. még a dinamó világítás vezetése se hibátlan. pedig az csak egy k*vakábel.amire én használom, arra jó.
Itt egy kimerítő cikk a témáról:
Nekem egy Sram S7-esem van. Városban használom, kb. 2 év alatt nem egészen 3000 km-t mentem vele, teljesen meg vagyok vele elégedve. De ha neked ez drága, akkor nyugodtan vehetsz láncváltós bringát. Azzal is lehet közlekedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!