Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 17-es lánctányért vettem, de...

17-es lánctányért vettem, de beleragad a lánc. Miért?

Figyelt kérdés
vettem egy 17-es tányért a nagytányért amúgy is cserélni kell (52-es biopace) mivel nem lesz rajta váltó. a baj az hogy nem illeszkedik bele pontosan a tányérba a lánc, ha megfeszítem akkor pedig bentreked és elég rossz hangja van tekerés közben amikor kipattannak a láncszemek. próbáltam új lánccal is ha meg lenne kopva. ha embertelenül megfeszíteném akkor jónak kéne lennie?

2013. nov. 5. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:

most mibol vettel 17est???

nagytanyer?..lanctanyer??...fogalmaz mar tisztan

egyebkent a lanckerek 1/8ados a lancod pedig 3/32-edes..

vegyel 1/8ados 1sebi lancot..ennyi

2013. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hátsót, kicsit, racsnit. milyen láncfatják vannak és mit jelent amit leírtál? :D
2013. nov. 6. 15:38
 3/9 A kérdező kommentje:
17 fok van rajta. ha egysebi láncot veszek attól még nem tehetek előre 1/32-edes lánctányért igaz?
2013. nov. 6. 15:59
 4/9 A kérdező kommentje:
3/32*
2013. nov. 6. 16:15
 5/9 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy ha nincs váltó akkor nem mindegy milyen vastag a lánc?
2013. nov. 6. 16:22
 6/9 anonim ***** válasza:
A szélesség az mindegy... viszont a görgők átmérője és a köztük levő távolság az nem mindegy. Gondolom ezzel van a probléma.
2013. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen ezzel. szóval van 1/8ados rendszerhez 1/8ados lánctányérok kellenek, és semmiképpen se jó a 3/32edes. :(
2013. nov. 6. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:

azert nem mind1 mert az 1sebi rendszerek vastagabb lancokhoz keszulnek...

2fele 1sebis rendszer van, a nagyon szeles korben elterjedt 1/8ados vastag, es a suly.b.u.ziknak, ritka 3/32edes vekonyabb

17es singli kerek van hatul, ami 1/8ados rendszerhez van...

ha 6-7-8sebis volt a bringad akkor annak a lancmerete is 3/32, a 9esnek vekonyabb, a 10esnek, valamint a 11esnek is..

de slusszpoen hogy ha hatul vastag fogasod van, elol meg vekony tanyerod, nyugodtan hasznalhatod mivelvekonyabb hajtasrendszerre rakhatsz szelesebb lancot, de szeles fogasra-tanyerra nem megy fel vekonyabb lanc...


de a tanyer mindenkepp cseres mivel ovalis lanctanyerral nem igazan lesz lancfeszesseged..:D

2013. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen,lecseréltem a tányért, vettem láncot mostminden oké,leszámítva azt hogy néha nagyobb erőkifejtésnél tekerek egy fél kört egyhelyben, az ellenanyára gyanakszom de az elvileg most nagyon meg van húzva, eszközöm sincs amivel meghúzhatnám. a másik baj hogy mentem vele egy próbakört, pár kilcsi, azán amikor hazaértem random dobott egy durrdefektet így magában...
2013. nov. 7. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!