Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli féklámpa házilag?

Bicikli féklámpa házilag?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy kellene egy olyan lámpa a biciklimre, ami világít ha fékezek. Ezt úgy képzeltem el, hogy ha meghúzom a kart, az egy kis fémdróttal rá lennek kötve a kapcsolóra. Amint meghúzom a kart, a kapcsolón a kar meghúzódik, és a kapcsolóhoz kötött zsebtelepp segítségével pedig ég a lámpa. Amint a fékkar a bicikliz visszahúzódik, a kapcsoló "ruganyos" (ami addig marad lenyomva, amíg ott tartod az ujjad) karja visszaugrik, ezzel lekapcsolva az áramot.


Van nekem itt 1-2 bicikli lámpám, egy kapcsoló sem olyan drága pár száz ft egyedül csak a kábelt kell megvennem. Megvan 1-2 ezer forintból, és tudom, hogyha elromlik, mi lehet a gond.


Na mi a véleményetek?



2013. okt. 28. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyenen már én is gondolkoztam, de szerintem felesleges, mert a hátsó lámpának (ha sötét van), folyamatosan világítania kell. Ha lekapcsolod, megbüntet a rendőr :D


Ha értesz az elektronikához, csinálj indexet LM555-ös IC-vel és sárga LEDekkel. ;)

2013. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire gondoltam, hogy 2 lámpám lenne. Egyik az ülés alatt van most, másikat meg tenném valahová. Vagy akkor erősebben világít a lámpa, ha fékezek!
2013. okt. 28. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Aha, értem. (mondjuk sztem akkor is felesleges :D )


Én úgy csinálnám, hogy ahol a váz közepén mennek el a bownedek (nekem az ülés előtt van), és szabadon vannak, oda rögzítenék a fékbowdenre valami kis tárgyat (csavarral), és amikor fékezel, ott ugye a bowden megmozdul, ez megnyom egy kapcsolót.

Hátránya: csak a hátsó fékkel műxik.


Még gondolkozok rajta.

2013. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy felesleges, de hát mindent ki kell próbálni!
2013. okt. 28. 20:25
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a bowdenhez való kötéssel egy pillanatra, csak ott azt nem tudom kitalálni, hogy akkor hogy érintkezne a kapcsolóval a bowden. Ezen nekem is gondolkodnom kell.


Nyugi! hátsó féket sohasem használok! Utálom. Egyszer használtam 40-ről fékeztem nullára 10-11m alatt álltam meg kb, a hátsó gumi felforrósodott Ugyan ezt megcsináltam az elsővel 4-5m, úgy hogy a hátsó kerék 20cm-rel a föld fölé emelkedett! Az pedig igen érdekes dolog, mivel én 65kg vagyok! Úgyhogy mindegy! Max ha tényleg valami vészhelyzet van, akkor használom mind a 2 féket egyszerre. Amúgy érződik is, hogy jobban meg kell húzni a kart, hogyha az elsővel fékezek!

2013. okt. 28. 20:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Miert agyalsz olyan dolgokon, amit mar mas kitalalt?


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6. válaszoló:


Gondoltam én is hogy veszek, de a boltban pont egy ugyan ilyen kinézetű volt mint itt: [link]


És azt mondták, hogy nem éri meg 2 hét, és nem fog működni!

2013. okt. 28. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Magad akarod csinalni? roppant egyszeru: a fekbetetet megfurod es athuzol rajta egy vezereket (ez maga a kapcsolo) ... mint mindig, a vaz maga a test, pozitivot meg adhatsz elemrol, avagy dinamorol ... amikor meghuzod a feket, a fekbeteten athuzott vezetek hozzaer a felnihez es ezzel zarodik az aramkor.
2013. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 PetiMetal válasza:
2013. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!