Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás közben a bal...

Knashh kérdése:

Kerékpározás közben a bal hajtókar felől recsegő hangot hallok, de csak akkor mikor a bal oldali hajtókarra tekerek rá jobban, mikor a jobb oldalira akkor nem. Mi lehet a baj forrása?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet az egyik csapágygolyó el van törve. Vagy egyéb nyűg a monoblokkban. Szerintem vidd el szervizbe.
2013. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2013. okt. 25. 23:33
 3/5 Ice-T ***** válasza:
100%
Ennek több oka is lehet, lehet a pedál is. lehet a középrész is. Első körben nézd meg, hogy a pedálok jól meg vannak e húzva. Ha még mindig recseg, akkor a középrészt kell megnézni, az is kilazulhat, persze ehhez le kell venni a hajtóművet, amihez leszedő szerszám is kell. Ha utána sem szűnik meg, akkor még lehet azzal próbálkozni, hogy kiszeded a pedált bezsírozod a menetet és úgy teszed vissza. Másik pedállal is próbálkozhatsz, lehet a pedál csapágy adja a hangot. Ha nincsenek megfelelő szerszámaid, és nem is értesz hozzá, akkor vidd szervizbe. A középcsapágy ha már nagyon szar, akkor általában lötyög az egész hajtómű ha megmozgatod oldalirányba a hajtóművet. Akkor az cserés mert vagy laza, vagy ha meghúzod szorulni fog.
2013. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ice-T ***** válasza:
Illetve a hajtóművet is nézd meg, hogy rá van e húzva, ha kicsit laza attól is recseghet, illetve tönkre is mehet ha túlságosan lelazulva használod.
2013. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Nem jöttem rá a problémára így elviszem szervizbe.
2013. okt. 26. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!