Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyon hamar kiköpöm a tüdőmet...

Nagyon hamar kiköpöm a tüdőmet és felmegy a pulzusom nagyon gyorsra. Hogyan lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés
Egy éve bringázom, városban, Ligetben igyekszem sokat menni, de a kondim elég rossz, sohasem sportoltam. Az a baj, hogy nagyobb megeröltetésnél egyszerűen percek alatt kiköpöm a tüdőmet, kalapál a szívem, holott a lában még javában bírná. Emiatt nem tudok felmenni emelkedőkön. Ha egyszer egyszer, akkor is az van, hogy még a lábam bírná, ha kapnék levegőt. Biciklivel képes vagyok a városban 30-40kmeres köröket megtenni (persze a közlekedés miatt időnként meg megállva, 25-30-al menve, de ha egyszer futok a busz után 50 métert izomból, már kapkodom a levegőt. (42 éves vagyok, nem vagyok kövér, normális alkatom van, de soha nem sportoltam). Mivel nagyon szeretek bicikizni, valahogyan a tödőkimerültség és hamar felmenő pulzus kérdéseét orvosolni szeretném, de nem tudom, hogy az edzés segít e ezen, nem e veszélyes, miért van ez stb stb. Ezzel kapsolatban minden választ, tanácsot nagyon köszönök mindenkinek.
2013. aug. 18. 17:21
 1/5 ~Kicsi móki válasza:
Szerintem 1 héten 1-2 alkalommal elmehetnél futni.Nem sprintelni hanem kocogni.Nem kell rögtön egy kilométert,elég kb.3x200 métert az elején.
2013. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

de miért menjen futni, ha egyszer biciklizni szeret? oké, mehet, ha akar, de én pl. biciklizni sokat szoktam, szeretek,futni meg ki nem állhatok...s nem is tudok én se, biciklivel megyek 120 kilométert, 50 méter futástól meg én is kiköpöm a tüdőmet:)

inkább biciklizz fokozatosan, ha azt akarod fejlesztni, mármint, ne egyszerre 30-40 kilométert, hanem csak 10 kmeteket, meg gyakorold az emelkedőket.

2013. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem dohányzol?
2013. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
inkabb probalj konnyebb atteteleket porgetve (magas pedalcsapasszammal) tekerni, pl 42-16, max 42-18...
2013. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat, meg is fogadom őket! Két éve nem dohányzom már, de előtte sem szívtam sokat.
2013. aug. 19. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!