Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan lehet egy féloldalas...

Bacsa19680302 kérdése:

Hogyan lehet egy féloldalas SPD kerékpár pedált kb.2 cm-rel távolabb helyezni a kerékpártól, az ideálisabb nyomaték (vagy inkább optimális erőkar) miatt?

Figyelt kérdés
Lehet hogy így elsőre butának tűnik a kérdés, de sajnos szükséges. Az a helyzet ugyanis, hogy a patentpedáljaimat (2db kerékpáromon van 2 különféle féloldalas pedál) a patent részén nem tudom használni, mert nekem a legjobb nyomaték függőleges erővonala úgy jön ki, hogy az SPD cipőn legbelülre (azaz a cipő talpán bicigli felé ütközésig tolt) állított klipsz esetén sem érem el a legjobb nyomatékot. (Ilyenkor van a patent szerint beállítható legnagyobb távolságra az erőkar a kerékpártól) Még kellene legalább 1-2 cm. Erre az egyik legjobb bizonyíték, hogy egész egyszerűen látom ránézésre is, hogy a pedál középvonalától 2-3 cm-rel kijjebb van a cipőm középvonalától, (A klipszen oldalirányba csupán +- kb 1 cm lehet csak állítani) amikor a legkényelmesebben tekerek. A másik bizonyíték : Hagyományos oldalát használva a pedálnak kb 10-15 %-al jobb teljesítménnyel tudok tekerni - holott ennek pont fordítva kellene lennie.

2013. júl. 13. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

oldalankent egy-egy 5os alatet a pedaltengelyre...

vagy szelesebb kozeptengely..

de erdekes a te erokarod..

a profik inkabb a minel kisebb q-faktorra torekszenek, te meg terpeszben akarsz bringazni??????

sztem massal lehet a problema

2013. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Először is kijavítanám a kérdésemet : nem klipsz, hanem PATENT a helyes megfogalmazás...elnézést.

Nekem is kezd egyre gyanús lenni ez a dolog. Valószínű, hogy rá fogom kényszeríteni a lábamat, hogy beljebb hozom az erőkart. Remélem nem okoz egészségi problémát. Még megpróbálom egy kissé szögben kifelé is fordítani a patentot, hátha javul a helyzet.

2013. júl. 14. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:

huzod is rendesen a pedált?

megfelelo a rugoero???

ugye nem arany szinu varosi stoplid van???

probald meg ugy beallitani a stoplit hogy minden szempontbol kozepen legyen....

2013. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én a patentpedál használatában még az elején vagyok. Letekertem vele 3x5km-t, és már változott a helyzet. Sőt igaz, hogy az előző teljesítményemet nem értem utol, de nincs is akkora izomlázam. Szerintem be fog állni a lábam, és nem lesz gond, csak egy kis idő, és megszokás kell. Arra kell koncentrálnom - ahogy mondta az előttem szóló -felfele is kell húzni...és ezt kell hangsúlyozni. A rugóerő a minimumra van állítva - biztonsági okból.

Szóval már nem vagyok kétségbe esve, hogy nem fogom tudni használni. Nem arany színű a stoplim.

2013. júl. 15. 08:25
 5/7 Dreigang ***** válasza:

Ha centikkel kijjebb raknád, annak a az egész gép látná a kárát (pl. vázcsavarodás növekedése), azonkívül csak nagyon masszív alkatrészekkel tudnád megúszni törés nélkül, hosszabb távon. Általánosan ergonómiailag is így OK.

A patent gyengére állítva necces, mert a lényege az, hogy össze vagy nőve a géppel. Amikor gyenge a kapcsolat és simán tekersz, nagyobb terheléskor elengedhet (pl. erős emelkedőn), ami elég kellemetlen. Elesni csak kezdők, és csak egy helyben állva szoktak SPD-vel, de ennek a rugóerőhöz kevés köze, kellő tanulás és beidegződés után már automatikussá válik, hogy megállás előtt az egyik lábad kioldod. Eséskor amúgy felfelé is kiold (az oldalra kioldáson kívül) a nagyobb erő hatására.

2013. júl. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A csavarodás miatti törés az én fejemben is megfordult már.

Ami pedig a gyenge rugóerőt illeti, emelkedőn nem volt probléma, és taposásnál sem, viszont már a leggyengébb rugóerőnél is nagy küzdelem árán tudom csak be- és kiakasztani a lábam. Ezért választottam egyenlőre. Ha majd bekopik mind a stopli, mind a patent mechanizmus, plusz már több rutinnal rendelkezem, akkor fogom szorosabbra venni.

2013. júl. 17. 16:38
 7/7 Dreigang ***** válasza:
Ha rendesen nehéz kioldani, akkor vagy a kioldás iránya kérdéses, vagy a pedál/patent? minősége. Nekem fordítós és alapkategóriás pedálom van, közepes állásban (gyárilag) tökéletes. Erősebbre húzni akkor kellett csak rajta, mikor elfáradt a rugó (a többet használt oldalon).
2013. júl. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!