Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár kressz, lenne pár...

Kerékpár kressz, lenne pár kérdésem; segítenél?

Figyelt kérdés

Az idén kezdtem a kerékpározást. Hiába keresek pár közlekedési szabályt, nem találok, ezért született a kérdés.

1. Ha a kerékpár utat egy főút vonal elég nagy, de belátható kanyarja szakítja félbe, és nincs felfestve a bicikliseknek sáv sárgával, akkor a jobb oldalon kell közlekedni az autósok közt, vagy baloladra oda "képzelni" a sárga felfestést?

2. Ha a főútvonal mellett biciklis sáv nincs, akkor a járdán, vagy a főúton kell közlekedni?



2013. júl. 10. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van biciklis sáv / bicikliút akkor azon. Ahol nincsen biciklizést tiltó tábla, ott a jobb oldalon kell közlekedni (nem is értem miért mennél szembe az autókkal).


Főútvonal mellett még nem láttam járdát, de biciklivel amúgy sem "illik" rámenni.

2013. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Biciklivel az autokkal egy iranyba mesz, csak gyalogoskent kell szembemenni veluk :).

A biciklivel torveny szerint az uttesten kell kozlekedni nem a jardan a figyelmetlen emberek kozott.

2013. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]

2013. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
illetve nagyon indokolt esetben mehetsz fel a gyalogos járdára,de akkor is csak 10km/h sebességgel. Persze ha tolod az más,mert akkor gyalogosnak minősülsz.
2013. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem értem az első kérdésed. Arra gondolsz, hogy van kerékpárút, és azt keresztezi egy főút, ami ráadásul kanyarodik is? Vagy hogy van kerékpárút, csak egy kisebb szakaszra megszűnik (és épp ott kanyarodik az út), és utána újra folytatódik?
2013. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!