Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik bicikli jobb erre a...

Melyik bicikli jobb erre a célra? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Én is elérkeztem ahhoz, hogy új bicikli kéne, de nem tudok dönteni. Elég sokat járnék vele bicikli utakon, de terepen is szoktam (ha elgurul a gyógyszer kap rendesen:D).

Csak 29er vagy összteleszkópos érdekelne - néztem 29es összteleszkópost is, de maximum 300.000-ig mennék el, azok pedig jóval felette vannak.

Szerintetek erre a célra melyik lenne jobb?

Eddig 3-4 biciklit néztem:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!:)



2013. jún. 11. 08:19
 1/6 anonim válasza:
Ha vegyes használatra kell akkor vegyél egy 100eFt-os merev vázast. 3év alatt úgyis elhasználódik és veszel majd újat. A 300eFt-os is elhasználódik, ráadásul azt csak gyomorgörccsel mernéd az utcán hagyni. És csináld úgymint én hogy terepen 2, aszfalton 3.5 bar keréknyomást használok. A 29"-est még nem próbáltam, de tuti kevésbé ráz és jobb az úttartása mint a 26"-osnak.
2013. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ennyiből én vennék egy olcsó használt outit és egy drágább, jobb terepgépet.
2013. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 bicikli kéne csak, amelyik megfelel. Az össztelóssal az a problémám, hogy nem lockolható ezek közül egyiknek sem és dombnak felfelé energiát vesz el a tekerésből, amelyik lockolható az meg már 500e felett van:/
2013. jún. 11. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:

én magasság alapján és használat szempontjábol döntenék.

-170 cm alatt és hazai viszonyok között,versenyzői ambiciók nélkül-az összteló a nyerő.

-170 fölött de azonos feltételek mellett -is az öszetlót javaslom.

-de ha versenyzel akkor jobb a 29er. mert stabilabban ülsz rajta,jobb a lejtőkön,...

-de 170cm alatt azért alakítani kell rajta.

-170cm fölött pedig... az olimpián is merevel mentek.

2013. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Össztelónak csak komolyabb lejtőzéskor látom értelmét. Én 29-est vennék. Van egy merev villás és egy elől telós bringám. Teljesen más érzés a kettőt hajtani. Aszfalton egyértelmű, hogy jobb a merev villás, sokkal mervebb, jobban reagál, tehát nem gondolom, hogy össztelóst kellene venned.
2013. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2013. jún. 12. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!