Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van olcsó és megbízható...

Van olcsó és megbízható kilóméter óra kerékpárra?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyibe kerül? Vagy linkelnél egy jót?
2013. máj. 30. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A következő a helyzet. A vezetékes kilométerórák általában elég pontosan mérnek, itt a fő pontatlanságot az okozhatja, ha nem lehet jól beállítani a kerék kerületét (pl. csak azt lehet, hogy 28 colos a kerék, a pontos kerületet milliméterben nem). De ez is pár százalék hibát okoz. Ez nem árkategória-függő. A vezeték nélküli verziónál lehetnek problémák, ahhoz nem értek.


Ami különbség lehet a különböző árkategóriák között, az az, hogy mennyire jó a kontaktus a tartó és a készülék között, és hogy mennyire vízálló. A vízállóságról a testbike-on tájékozódhatsz, azt a tapasztalat dönti el. A kontaktust szintén. Másrészt lehetnek különböző extra funkciók, pl. több átlag külön kezelése, stb. Én csak a sebességet szoktam nézni, meg hogy hány óra van, a többi nem izgat.


Nekem egyébként egy Cateye Velo 8-am van, ez vízállóság szempontjából nagyon jó, viszont az érintkezéssel szoktak lenni gondok (és ezt mástól is hallottam).

2013. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Moszuke válasza:

nekem ilyen 3000forintos olcsóságom van és már az is miniméterben kéri az első bekapcsoláskor a kerék kerületet.


most ezt vagy lemérjük vagy, kiszámoljuk, vagy a műszerhez adott táblázatból kiolvassuk, hogy pl 26colosnak 2141mm. (most csak 1 has számot írtam.)

én most fogok külsőt cserélni és majd kézzel-lábbal lemérem. mert elég ballonos a külső ezért dob rá jó-pár centit.

2013. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!