Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány bárra fújjam a gumit? Az...

Hány bárra fújjam a gumit? Az a helyzet állt elő, hogy vettem egy új biciklit magamnak, mert nekem mindig Csepel Camping bringám volt. Ennek az újnak Presta szelepe van

Figyelt kérdés
Ehhez vettem egy új pumpát,aminek van egy nyomásmérője,de én azt hiszem elromlott.Mert tapintásra majdnem kőkemény a gumi.Nem szeretném ha kidurranna,de mégis csak 20 PSI-t mutat a mérőóra 40-45 helyett.A gumin az van hogy 35-65 PSI-ig.Rossz az óra,vagy rosszul ítélem meg a gumi keménységét?

2013. máj. 24. 20:51
 1/8 Linkoln ***** válasza:
37%

Több mint valószínű hogy rosszul ítélted meg a gumi keménységét. Milyen gumi? MTB? Outi vékony 23-28mmes guminak nem kellene keménynek lennie. Hisz vékony.

De a monti gumi amit 35-65 psire szokás fújni az már lehet kemény. A kőkemény gumi nagyon ráz. Szoktad keményre fújni a bringát amúgy?

Mert pl nekem 3 baron is kemény a gumi de 12 baron is elmegy.

2013. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ember pont hogy az outiba kellene nagyobb nyomás. mivel psi-ben nem szoktam számolgatni ezért báros összehasonlítás: a régi montim belsőjére maxnak 3 bar volt írva az outim belsőjére meg 8 bar mivel nincs benne annyi levegő.
2013. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Linkoln ***** válasza:

Tudom, én is azt írom. Outiban 2 bar még puha, de montiban már egész kemény.

Tehát ahogy írtam, 20PSI-n az outi guminak nem kellene keménynek lennie. Egfy 2 és él colos mtb viszont tünhet keménynek.

2013. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor sajnálom rosszul értelmeztem a mondatod.
2013. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A presta szelep általábban csak országútin fordul elő. Montin auto szelepes a belső. A gumit akkora nyomásra kell fujni ami a külső oldalára rá van irva, esetleg max 1 bárral lehet keményebbre fujni ha az illető tulsujos. A gumi lágyságátol is függ mennyire érzed keménynek ha nem bízol a nyomásmérőbben vegyél egy másikat.
2013. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos ez egy összteleszkópos Esperia mountenbike.És ha jól mértem akkor 55mm széles a gumija!
2013. máj. 28. 14:23
 7/8 anonim válasza:

Szia!

A presta szelepnél az óra nem ér semmit,mert amint nem nyomod a levegőt a gumiba, a szelep lezár és a nyomásérték nem a valós! Az autószelepnél a pumpafejben van egy kis pöcök ami benyomva tartja a tűszelepet és ezért látható a valódi nyomásérték.A gumi nem durran ki olyan könnyen,esetleg akkor, ha van a külsőn valami komolyabb repedés.

2013. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Linkoln ***** válasza:

Jah nem tud kidurranni. Elhiheted nekem hogy a 18 barra pumpált kopott külső sem durran. Úgy vannak tervezve hogy a szövet szakadásához kellő erő nagyobb legyen mint amekkorát a nyomás általi taszító erő okoz.

Tehát egy 12 barig pumpálható gumi 12 baron még egyáltalán nem tud szakadni, így durranni sem. Egy 12 barig pumpálható úgy 20 baron tudna szakadni.

Amúgy ha rendes pumpád van ami benntartja a levegőt akkor presta szelep is mutatja a nyomást. Hisz nyomás van a szelepen kívül is a pumpa száján.

2013. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!