Hogy hívják ezt a fajta bicikli agyat?
A fixi kifejezés örökhajtós biciklit takar. A konstrukció lényege, hogy nincs üresjárat. Egysebességes, de ettől még csak egyszerű „Single Speed” lenne, a különlegessége, hogy nincs szabadonfutás. Amilyen iramban teker az ember, olyan gyorsan forog a kerék és a pedál. Akár meg is állhat, ha a bringás ellentart lábbal, ez a skidelés. Mellesleg ez egy versenyszám is a futárversenyeken, akárcsak a biciklis-póló, a fixi-trükközés, az ügyességi- vagy a gyorsasági verseny.
A fix hátsó agy pályabicikliken szokásos megoldás, ahol a cél után kigurulja magát a versenyző, így meg lehet spórolni a fékek súlyát is. Nem ritka, hogy egy bicikliversenyző civilben futár. Így a fixi szépen átszivárgott versenypályákról a közúti forgalomba. Bármilyen szemszögből nézzük, a fixi veszélyes játékszer, főleg fék nélkül. Nem is legális a közúti használata. A fixivel való mindennapos közlekedés hatalmas rutint és komoly fizikai erőt kíván. Megvan persze az előnye is, például lehet vele hátrafelé is menni. A piros lámpánál nem kell letenni a lábat, előre-hátra gurulgatva lehet várni a zöldet.
Flip-flop rendszer: Ez azt jelenti, az egyik oldala fix, a másik szabadonfutó. Amikor megvesszük, természetesen átlagos, szabadonfutó egysebességes bicikliként kapjuk, de megvan a lehetőségünk, hogy megfordítsuk a kereket, és az agy másik, fix felét használjuk. És kész is a fixi, ajánlottan csak persze pályán vagy elzárt területen, így nem veszélyeztetve másokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!