Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő biciklisként 25 km-t...

Kezdő biciklisként 25 km-t mennyi idő alatt tudok letekerni viszonylag sík terepen?

Figyelt kérdés
Most költöztünk vidékre, gondoltam bemegyek vele dolgozni.
2013. ápr. 8. 09:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

MTB tingli-tangli tempo: 15 km/h alatt

MTB halados tempo: 20-25 km/h

MTB sportos tempo: 25 km/h felett


Orszagutival a fenti adatokhoz hozza lehet szamolni 5-10 km/h-t.


Igen am, de egy edzetlen ember nem teker le egy orat egyhuzamba, foleg ha nem sport celzattal, csak egy laza hetvegi kirandulas kereten belul kerekezget.


Budapest-Szentendre ~25 km. Ha megallas nelkul es temposan tekerek, 50 perc kornyeken megteszem a tavot (ez zokkenomentes kozlekedesre es azert egy eleg jo tempora vonatkozik) ... ha tarsasaggal vagyok es ugy megyunk, 1 ora korul/mulva meg szoktunk erkezni ... ha viszont egy kiscsajszival megyek es itt-ott megallunk egy langosra, uditore, avagy csak nezegetni a kacsakat, boven masfel oranal is hosszabb ugyanaz az ut.


En ugy saccolom, hogy egy amolyan normalis tempoban, kozlekedestol fuggoen, nagyjabol egy es negyed ora kurul siman es kenyelmesen megteheto ez a bizonyos 25 km tavolsag.

2013. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Akkor ha fél 7 re megyek egy 5-ös indulás oké, nem?

Az előző kérdésem még mindig élne: a 165 cm-hez nem lenne nagy a 28"-os bicikli? mondjuk egy 51 cm-es vázu?

2013. ápr. 8. 13:40
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, egy óra alatt edzés nélkül nem lesz meg, de ha azzal jársz munkába, akkora hamarosan annyi alatt is meglehet. Viszont ha másra nem használd a bringát és van keret rá, akkor érdemes venni, egy trekkinget/országútit
2013. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
5kor mindenképp indulj el. A kerékméret pedig annyira nem függ a magasságtól, 165cm az bővel elég, hogy 28" bringával járhass. Vázméret számít, de sajnos ezekkel nem vagyok tisztában, mert mtb-zok.
2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Linkoln ***** válasza:

Országúti a nyerő. Azért napi 50km-nél messze érződik hogy mennyivel kényelmesebb, hatékonyabb.

1 óra kevés, egyenlőre. De 1 és fél elég lesz. És tényleg lemegy az majd 1 órára kb.

Megállni nem hiszem hogy meg kell. Ha kényelmesen tudsz ülni semmi gond.

Kerékméret mindegy. Vázméret inkább számít, 50-52-esre simán kényelmesen fel tudsz ülni.

(Országúti) Szerintem csak outiban gondolkodj. Azzal nem úgy érsz oda hogy meg vagy halva, meg hogy fáj a járás, hanem kifújod magad átöltözöl és már jól is vagy.

Persze nem egy csoda gépezet, de egy alacsonyabb nyergű mtb-vel 50km után meg lehet átkozni a kerékpározást, míg ugyanez egy jól beállított merev outival végződhet úgy hogy beleszeretsz.. :D

2013. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Én sem értem mit nagyzol,hogy a 11 éves kisfia a 25km-es távot 45 perc alatt letekeri.Azért nem hiszem,hogy a 11 éves KISfiú tudja tartani 45 percen keresztül a 33km/h sebességet.Főleg ha még 4kerekűvel jár XD
2013. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kicsivel több mint 1 óra ha átlag 20 km/órát tudod tartani :) Kb másfél óra! :) szerintem :)
2013. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!