Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az alumínium váz viszonylag...

Az alumínium váz viszonylag milyen erős?

Figyelt kérdés

Masszívabb mint a vas váz vagy egyenlő? Lehet alumínium vázas biciklivel is 20-30 centiket ugrani bár milyen probléma nélkül?

a bicikli amit venni szeretnék annak Alloy 6061 a neve!


2011. júl. 5. 15:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Jó az alumínium váz, de a karbon váz még jobb. Csak sajnos jóval drágább is.
2011. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az "alloy 6061" az alumíniumötvözet fajtája (nem márkanév), általában ezt használják vázakhoz mostanában. Ezt hőkezelni is szokták, különben a hegesztéseknél gyengébb, mint például a 7005-ös, ami korábban a leggyakoribb volt. A hőkezelést T4 vagy T6 felirattal jelölik, ha ez is rajta van, akkor tuti, de nem feltétlenül írják rá.

Hogy mennyire erős, az egyebektől is függ, például az anyag vastagságától vagy a megerősítő felülhegesztésektől a csövek találkozásánál, ezek általában a villanyaknál vannak. De általában az alumínium hosszú idő után elfárad és meg tud repedni, de jobb (könnyű) acélvázakat is láttam már ugyanígy járni. Ha telós villa van a bringában, akkor a váz tovább bírja, de csak ezért nem érdemes egy telót venni, mert egy aluváz általában olcsóbb, mint egy hozzáillő szintű villa (bár manapság alig van teló nélküli bringa).

Nekem eddig két alumíniumvázam repedt el, mindekettő 3-4 év után, szóval fogyóeszköz. Az első 7020-as volt, a másik 7005-ös. A mostani 6061-es, már 4 éve megvan és még nincs baja, de számítok rá, hogy egyszer ezt is cserélni kell majd.

2011. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Végre! hála Istennek hogy van még normális válaszoló! És még okos is:D Köszönöm a választ!

[link] ez a kerékpár az amit venni szeretnék! hogy mennyire lesz jó nem tudom! te mire használod?

2011. júl. 5. 18:07
 4/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm az elismerést, már nem gépeltem feleslegesen :)

Mostanában csak túrázni szoktam főleg terepen hetente 2-3-szor 30..40km-t, és régebben hobbi XC versenyekre is járogattam.

A bringának amit linkeltél, szerintem a vázával nem lesz gond, az jó lesz. De a villát gyenge pontnak látom rajta, mert nincs benne olajcsillapítás, csak rugó, és vékonynak tűnik a szára, amely valószínűleg érezhetően hajlik ha nehéz vagy, bár ezt talán meg lehet szokni.

Még arra felhívnám a figyelmedet, hogy a váz csak 19, 21 és 23"-os méretben van, és a képen a legkisebb látható. A 19-es méret 180-185cm magas embernek jó (néha 190-ig is), ha legalább ennyi a magasságod, akkor nincs gond ezzel.

2011. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

ez a modell van 23-asban is, 190 cm vagyok! 95-90 kg de ezt talán 85ig le tudom vinni! akkor viszonylag elég erős lesz?

Köszönöm hogy egyáltalán időd szenteled a kérdésemre! :)

2011. júl. 6. 00:22
 6/21 A kérdező kommentje:
egyébként hogy néz ki az erősebb falyta vella? Ami rugós persze...
2011. júl. 6. 00:38
 7/21 anonim ***** válasza:

A 23-as szerintem már nagy lesz, de ez a kormány távolságától is függ, amit ez a szám nem mutat, csak a váz magasságát.

Itt van néhány villa, tapasztalatom szerint nagyjából 50eFt-tól kezdődnek azok, amelyek már jól használhatók és tartósak:

[link]

Nekem a rock shox-ok beváltak, azokból is a recon és a reba. Más is jó lehet, de csak ezeket használtam hosszabb ideig. Az új bringáknál szinte mindig a villán spórolnak, mert egy jó villa nagyon megdobná az árát.

A suntour-ok nagyrészt olcsóbbak, de ezekkel nincs tapasztalatom, a leírás alapján vannak jobbak is közöttük, de az alapján nem lehet megítélni.

Ami ezen a bringán van, az nagyon alsó kategóriás, ha ezt választod, akkor hamar észreveszed majd a hátrányait és előbb-utóbb biztos, hogy le akarod majd cserélni. Ekkor még azt kell megnézni, hogy a villanyak átmérője mindenképp 1 1/8 collos legyen, mert ebből a villából talán van 1 collos is, de a jobb villák mind 1 1/8" nyakúak. Ha vékonyabb, akkor a vázba se megy bele a vastagabb villa, így nem lehet majd lecserélni, akkor nem érdemes ezt megvenni.

2011. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
ÚrIsten Erre a biciklire spórolok 2 hónapig mire meg lesz 50ezer ft (kb. szerbiai vagyok itt dinárban 17ezer (170 euró) és még egyszer annyit a rugóra? :D Ha tönkre megy majd veszek másik olcsót! :D sajnos az itthoni anyagiak is nagyon rosszul állnak ezért nincs más választásom! :(
2011. júl. 6. 09:49
 9/21 anonim ***** válasza:

Azért rosszul nem fogsz járni vele, nálunk ugyanezt a bringát 85eFt-ért árulják, ahogy látom...

Egyébként a véleményem szerint egy acél merevvilla gyakran jobb használhatóság szempontjából, mint egy gyenge teleszkóp, de 90kg tömeghez azért mindenképp jól jön a teló, mert kíméli a vázat.

2011. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ritka az olyan ember aki el magyarázza és nem szid le mert béna vagyok! :D

Kül. még annyit hogy neked milyen bringád van?

2011. júl. 6. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!