Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az alumínium váz viszonylag...

Az alumínium váz viszonylag milyen erős?

Figyelt kérdés

Masszívabb mint a vas váz vagy egyenlő? Lehet alumínium vázas biciklivel is 20-30 centiket ugrani bár milyen probléma nélkül?

a bicikli amit venni szeretnék annak Alloy 6061 a neve!


2011. júl. 5. 15:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ha meg tönkre megy a villa akkor veszek kint a piacon egy acél villát ahogy mondod és kész! :D Ja meg még annyit hogy oxigénnel lehet heggeszteni az alumíniumot?
2011. júl. 6. 11:53
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem is 6061-es alu vázam van. Igaz én nem ugratok vele de cserébe 110 kiló vagyok és hajtom elég tempósan. Két éve van még csak meg a bicikli, de eddig semmi gondom nem volt a vázzal. Gyárilag 10 év garanciát adtak rá. Ha annyit kibír, szerintem bőven jó. 10 év múlva már úgyis lesznek sokkal jobb bringák, akkor úgyis veszek egy jobbat. De így is ez a legrosszabb eset.
2011. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

:D Hát ja igazad van!


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


ehhez hozzá tudtok valamit még fűzni? ez is az én kérdésem!

2011. júl. 6. 14:03
 14/21 anonim ***** válasza:

Az én bringám egy 2007-es Decathlon 8.2, itt látható egy ilyen:

[link]


Alut védőgázas ívhegesztéssel szokás hegeszteni (TIG vagy AWI), lánggal nem, mert könnyen oxidálódik.


A váltokaros kérdésedre, nekem a "kattogós" jön be, a tekerős nem annyira, de ez hozzászokás kérdése. A tekerősnek viszont az az előnye, hogy egyszerűbb a szerkezete, kevésbé valószínű, hogy elromlik. Egy régebbi kattogós nekem már esett szét.

2011. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

aztabüdös :D Ez már bicikli! nagyon szép! És jól megy? terepen szoktál vele menni gondolom...


Hát az a baj hogy ez a Capriolo pogonia az tekerős de nekem nem tetszik valamiért! De mást nem tudok ebben az árban ami erre hasonlít és ugyan ilyen erős vagy erősebb! :S

2011. júl. 6. 21:52
 16/21 anonim ***** válasza:

Terepen használom főleg igen, még jól megy, de a villa kicsit kotyogós már és a hátsó váltó is ugrik néha. Eddig csak a kopó alkatrészeket kellett cserélnem - fékbetét, lánc, lánckerék, gumi. Egyébként semmi extra, de jó ár-érték arányban volt annak idején, ahhoz képest, hogy egy kommersz francia bringa.


Konkrétumot nem tudok mondani, de itt például a Merida gyakori és általában jó áron vannak. Valamint gyakran árulják a boltok a korábbi évekből megmaradt készletet akciósan, ezekből lehet jókat kifogni.

2011. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Válaszoltam a váltókaros kérdésre is.
2011. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
láttam, kössz! hát az a baj hogy ezen a Capriolo pogonian azon tekerős van!
2011. júl. 7. 08:44
 19/21 anonim válasza:
én is ilyen biciklit szeretnék venni! és ha te már megvetted akkor leírnád h mi a tapasztalatod? mármint h terepen meg az ugratásokat bírja-e?!
2011. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
nem vettem meg, nem jön rá össze a pénzem! megveszem a testvérem motorját és kész! ;)
2011. aug. 3. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!