Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hányas méretű bicikli kell...

Hányas méretű bicikli kell nekem, ha 162 cm magas vagyok?

Figyelt kérdés
És átlagos testalkatú, nem tudom, ez számít-e. Csak városon belüli közlekedésre szeretnék biciklit venni. Hányasat vegyek?

2013. márc. 27. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még egy kérdés. Néztem a múltkor bicikliket a Hervisben, volt egy, amelyik ránézésre jó méret volt nekem (nem ültem fel rá), arra azt mondta az eladó, hogy 21-es. Ezt milyen méretezés szerint mondhatta?

2013. márc. 28. 08:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Mountain bike méretezés szerint mondhatta. Valószínűleg tudnád hajtani a 21est is, de nem olyan kényelmes az. Inkább kisebbet válassz a javasoltnál, mint nagyobbat, mert azt lehet korrigálni hosszabb nyeregcsővel, kormányfejjel, de a vázból nem lehet fűrészelni, ha nagy... Kivétel persze ha még növésben vagy. Egyébként a hervis az ruhabolt elsősorban, de még mindig jobb egy fokkal, mint az obis/teszkós kategória. Szerintem van elég kerékpárszaküzlet a környékeden, akárhol is laksz...
2013. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nőni már nem fogok. Végigjártam a környék bicikliboltjait, a szakboltok nagyságrendekkel drágábbak, ezért lyukadtam ki végül a Hervisnél. Ma fel is ültem a 21-esre, jónak tűnt, viszont tovább bonyolódott a dolog azzal, hogy mint kiderült, kétféle méretezés is igaz ugyanazon biciklire: 21-es kerékméret (?) és 16-os vázméret (?). Szóval a méretezés számomra továbbra is elég ködös.
2013. márc. 28. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a kerékre vonatkozik, mert akkor az kb camping bicikli. Inkább nem a nyeregvázcső hossza, hanem a felsőcső hossza. Az alapján egy közepes méretű váz. Egyébként nem olyan, mintha cipőt vennél, én egy magamnál 2 számmal nagyobb országúti vázzal letekertem 100 km felett többször is. Nem volt túl kényelmes, de bele se haltam (de azért már eladtam).

Azért remélem nem valami összteleszkópos/tárcsafékes 44ezer forintos biciklit néztél ki :) Városba amúgy teleszkóposat se vegyél, mert fölösleges. Úgyis valami olsókategóriás villát tesznek bele, ami egy idő után felkeményedik, és csak nehezebb tőle a bringád.

2013. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!