Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Napi 1km szintemelkedés...

Napi 1km szintemelkedés leküzdése egy 14 kilós xc bicajjal?

Figyelt kérdés
Régóta bicajozok, és elég jó kondiban vagyok, de most már azon gondolkozok hogy el kéne kezdeni komolyan edzeni mert versenyekre is szeretnék járni. Van nálunk egy domb amire körülbelül egy 500m hosszú út vezet fel, és ennek a szintemelkedése 100m és ezen bármikor kitekerek (google maps-al leellenőrizem). Erre a dombra tervezek naponta 10-szer feltekerni, és ezután természetesen elmennék egy rövidebb túrára is.
2013. febr. 15. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Vigyázz a térdedre (pörgős áttétellel), egyébként nyugodtan, ha ez a hepped.
2013. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem kérdés, csak tanácsokat és véleményeket várok. Középtávú xc/cc versenyre szeretnék felkészülni.

Vigyázok a térdemre percenként 80fölötti a fordulatszám mindig:D

2013. febr. 15. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem több értelme van, ha kinézel magadnak 30-40kms útvonalakat erdőkben stb, mintha ugyanott ugyanazon az 500 méteren tekersz..
2013. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A testépítők is ugyanazt a súlyt emelgetik több százszor is még is van eredménye. Egyébként ez egy nagyon technikás gyors pálya és a körzetünkben ez a legjobb, ráadásul itt 20 perc alatt úgy kifáradsz mint a te útvonaladon 2 óra alatt sem.
2013. febr. 15. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt felénk jópár száz kilométer olyan erdei út van a szűkebb környezetbe, amin érdemes lenne végigmenni és mind nagyon nehezek. Ha mindig ugyanazt az utat mászod, idővel megszokod, rutinból mész, a versenyeken pedig pont az a lényeg, hogy alkalmazkodj a helyzethez. Fontos az energiabeosztás, nem érdemes az elején nagyon hajtani, később úgyis tudsz előzni. Versenyen az emelkedők különböző hosszúságúak, lejtmenetek is változók... vannak részek ahol 50-60nal, máshol meg alig 10-20al lehet menni. Másrészt pedig idővel úgyis megunod a monotonságot, hogy mindig ugyanott, ugyanúgy mész és abbahagyod a bringázást.
2013. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nameg volt olyan is, hogy egyszerre 700m emelkedő... na ez nem egyenlő 7x100m mászással. Oda kitartás kell, ami rövid távokon kevésbé fejlődik.
2013. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, de sajnos nálunk nincs olyan aki eljönne velem egy hosszabb túrára, mert ehhez megfelelő bicajuk sincs...

Nem nagyon hiszem hogy abbahagyom a bicajozást, ugyanis az én szempontomból ez nem egy új divat amit követek, hanem amióta az eszemet tudom mindig tekerek, és már 2007-ben is elég jó bicajom volt, csak sajnos a környék hamar unalmassá vált, hosszabb túrát egyedül nem vállaltam, ezért voltak kisebb megszakítások, de mindig visszatértem a kedvenc hobbimhoz:D

2013. febr. 16. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:
hosszabb túrára főleg, ha azt edzésnek veszi az ember, akkor nem társaság kell, hanem zene... a társaság úgyis csak vagy lelassítja az embert, vagy a saját tempójából kizökkenti, és kellemetlen tartani valakivel a lépést, akivel még nem igazán kéne tudnod tartani...
2013. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Evvel az ismételgetéssel nincs is baj, de sok versenyen a szervezők eljátsszák azt, hogy a legszopatósabb emelkedőt rakják a verseny végére, már egyébként is fáradt vagy, pláne még egy hosszabb hajrá, amit ezen a 100 méteren nem hiszem, hogy be tudsz gyakorolni, hogy jobban menjen.
2013. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!