Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerekpar fenttartas kezdoknek?

Kerekpar fenttartas kezdoknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Epp keszulok venni egy biciklit (ez az elso) es szeretnem nagyon rendben tartani, dedelgetni, apolni:) Az en kis babam lenne (teljesen beleszerettem)

Viszont semmit nem tudok biciklikrol ezert egy olyan honlapot keresek ahol leirast kapok hogy hogy tartsam karban es mire figyeljek oda


Koszonom elore is a segitseget!


2013. febr. 8. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

de ha nekem nem hiszel, higgyj a wd40 nek..

[link]

2013. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
ja,tényleg elengedhetelen a wd40 a kerékpárhoz. köszi
2013. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
mondtam, akkor fújad csak vele sokat...
2013. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az alapok:

-Legyen egy jó villáskulcs-készleted, vagy legalábbis a bringánál tipikus méretek (1-2fajta méret csak, talán a 13-as a leggyakoribb)

- Legyen egy jó imbusz-készleted! Manapság a legtöbb bringa-csavar imbuszos és jól is van ez így.

- És persze alapszerszámok, csavarhúzó, fogó

- Legyen mindig otthon két pótbelső (autószelepes), tatyóban pedig minden, ami defektjavításhoz kell: minikészlet (vulkanizáló, csiszolóvászon, tapaszok), külső-leszedő.

- Legyen otthon olaj, zsír, WD-40. Tudd, hogy melyik mire való!

- legyen lámpád elöl-hátul, sisakod! Én személy szerint ajánlom a tépőzáras fényvisszaverőt is, a bokámon ezzel szoktam összefogni a nadrágszáramat, hogy a fogaskerekek ne kapják be és még ugye a fényt is visszaveri.

Gyári bringán szokott lenni, de figyelj rá, hogy ez így is maradjon: küllőprizma


Alap karbantartás:

Havi egyszer vízzel most át, töröld át a bringát, a láncot és a fogaskerekeket egy erre kijelölt ronggyal töröld át, majd olajozd meg!

Évi egyszer nézesd át szerelővel a bringát, állíttasd be a váltót, a féket. Ezeket amúgy alapszinten könnyű megcsinálni magadnak is és a fékbetéteket sűrű használat esetén ellenőrizni is kell, nem koptak-e el.

Nézd meg rendszeresen a csavarokat, hogy van-e, ami korrodál. Ez lassú folyamat, de ha nem figyel az ember, érhetik meglepetések. Nekem a sárvédőm egy csavarja gyógyult bele a vázba úgy, hogy nem lehet kiszedni, azóta nem tudom ott rögzíteni a sárvédőt (mert ugye cserélni kéne azt) :-/ Erre pl remek a WD40, ha még nincs totál error, akkor megoldhatja a problémát.


Nyeregcső, teló, stb a zsírt szereti, de ezzel ritkán van dolga az embernek szerencsére. Azért legyen otthon zsír, jól jöhet és igen olcsó.


Advanced:

Vegyél egy jó bringás kézikönyvet (akad 1-2 a piacon) és tanuld meg a szereléseket. Idővel szükséged lehet kónuszkulcsra, küllőkulcsra, láncbontóra. Kezdetnek mehetnek olyan szerelések, mint váltóbeállítás, centírozás, aztán idővel az agy szerelése, csapágygolyók, stb. De csak ha minden más megy.



A fentieken kívül még hasznosnak találtam:

szelepátalakító - néha csak hagyományos szelepes belsőt vagy pumpát kap az ember és jól jön akkor az a kis vacak. Nem drága, de hasznos

szelepsapka - ez magától is gyűlik a defektekkel, van, hogy az ember elhagy egyet, a régi ilyenkor jól jön

lyukas belső - nem érdemes kidobni mindig, ha vágsz belőle karikát, akkor gumigyűrűként mindig jól jön, de pl vannak, akik övet csinálnak belőle :-)

vázvédő a lánchoz - ez is sok bringán van gyárilag, nagyon hasznos. Ha városban/terepen mész, elkerülhetetlen, hogy a vázhoz verődjön a lánc, ezért azon a rövid sávon érdemes egy erre elkészített tépőzáras/cipzáras védőt feltenni, vagy a használt gumival betekerni.

csomagtartó, gumipókok - sose lehet tudni, mikor akarod levenni a pulcsidat, így van hová kötnöd. Én anno egy mini szerszámosládát pókoztam fel hátulra.

vízhatlan nadrág - ez főleg akkor érdekes, ha télen/esőben is bringázol. Sajnos aláizzad az ember, de van, hogy ez a jobbik verzió.


Még annyi tanácsot adnék, hogy ha hidegben is gurulsz, akkor az alábbiakat védd mindig: térd, vesetájék, torok, fej. Minden más kimelegszik, de ezeken könnyű betegséget vagy ízületi problémát összeszedni, ami nem jó móka.

2013. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az utolsonak a kimerito es hasznos valaszat! Sokat segit! :) Ment a zold pacsi
2013. febr. 20. 12:02
 16/16 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Még egy grátisz tanács, ami eszembe jutott:

Tarts a fürdőben szereléskor Ultradermet! :-) Az olajos mocskot a sima szappan nem szedi le, csak az ultraderm, vagy más hasonló nagy hatású kéztisztító.

2013. febr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!