Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 8-10 ezer ft körül lehet...

8-10 ezer ft körül lehet venni minőségi lánc+lakat kombinációs kerékpár lakatot vagy inkább vegyek egy vastag mondjuk 25mm sodronylakatot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:

igen lehet venni láncos lakatot, sztem azt vegyél, ne sodronyt

de olvass visszább legalább 1000x feltettek hasonló kérdést

minden le van már írva erről a témáról, kár újra kérdezni

2012. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a sodrony lakatot általában nem lehet egy nyisszantással áttvágni, egy csapszegvágóval, egyszerre csak kis fogásokkal előre haladva, szépen átt lehet magadat rágni rajta... 20mp-1perc, gyakorlás kérdése... a lánc+lakat kombót, minőségtől függően, akár tönkre is teheti a csapszegvágót, de betonacélvágóval gond nélkül kettévágod, mint szinte mindent...

Ha lopásra adnád a fejed, én mégis inkább az akus flexet ajánlanám, mert azzal szintén pár másodperc alatt levágsz bármit, persze hangos, de kis hazánkban úgysem zavarsz vele senkit, viszont az 5. -6. bicikli levágásánál sem fogod megerőltetni az izomzatodat. Meg persze elfér egy hátizsákban, szemben egy betonacél vágóval...

flexből is ajánlom a márkásabbat, makita, bosch, vagy jobbakat, hiszen hosszabb az aksijuk életartama, de aktív lopkodással pár hét alatt visszahozza az árát...


nem ötletet akarok adni, hidd el, aki ezzel foglalkozik annak nem kell.. pusztán próbálok rávilágítani mennyire felesleges a lakaton majréznod, hiszen bármit lelehet vágni pillanatok alatt.

2012. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

azért a flexes, és betonacélvágós lopás nemigazán gyakori, sőt egyáltalán nem az

persze miden váhgató, de ennyire nem durva a helyzet

a legtöbb lopás a tulaj hülyesége miatt van, mert nem tud rendesen lakatolni, meg egy nudlival próbálja védeni a bicaját

minden nap látom, hogy csinálják, vicc :o)

2012. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én magellan vegam sok sok évvel ezelőtt úgy kötötték el, hogy odalakatoltam egy villanyoszlophoz, kripto láncos lakattal, majd bementem egy kisboltba... bejött utánam egy srác, papucsban és elkezdte mondani a magáét, hogy már mennyire elege van ebből a lakásfelújításból, hogy nem tud tőle aludni, mindig fúrnak faragnak... ezzel tulajdonképpen kimosta az agyamat... mikor kimentem a kisboltból a biciklim helyén csak a le flexelt lakatom volt...
2012. dec. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

azért ez elég merész lopás

tehát előfordulhat, de nem gyakori

2012. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó persze olyan is van, hogy a bicikliről leszedik az embert és úgy viszik el... sajnos ez magyarország.. :D
2012. dec. 26. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
GPS a biciklire/be?
2012. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában a lakat nélkülit viszik el, tehát állítsd a bicód egy zár nélküli mellé és akkor nem a tiédet viszik el(perszeakkor is le kell zárni)

és a vázat kell lelakatolni nem a kereket, mert én láttam például olyat, hogy leszedték a leláncolt kereket és a bicikli többi részét elvitték.

2012. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is vittek már el bringámat az egyetemről úgy húsz évvel ezelőtt. Egy Scott Buldert. Fájt. Le volt lakatolva az akkor beszerezhető egyik centi vastag sodronylakattal. Nem sokat ért. Tanulság. Nem kell olyan messze menni tőle, hogy ne érj oda, ha matatnak körülötte. A mostani kerékpáromat kryptonit "U" lakattal zárom, de ennek ellenére is ütőtávban maradok, azaz pl a cukrászda teraszáról rá kell látnom, különben inkább nem eszem fagyit. Bevásárolni egy 15 éves jó minőségű de ütött kopott montit javasolok, amit ha mégis megfúj egy hozzáértő, legalább nem olyan nagy érvágás. Többszázezres bringát magára hagyni, szerintem nem szabad, csak ha már meguntuk.
2013. márc. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!