Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balatoni bicikliút hogy is...

Balatoni bicikliút hogy is működik? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék majd megtenni egy Balatoni bicikli körutat, és 1-2 dologban bizonytalan vagyok. Biciklim van, strapabíró.

Kérdéseim:

-Hány km. hosszú?

-Hány napba tellik? Elvileg 3.

-Hol tudok aludni? Van valahol sátrazó hely?


Néztem képeket, 1-2 helyen nagyon szép, és ki akarom próbálni. Normális válaszokat várok.. :)



2012. nov. 6. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A Balaton kör 206 km.

2 nap alatt teljesíthető, de 3 nap az optimális.

Vannak kempingek közben.

2012. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm válaszod:)
2012. nov. 6. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Az idén voltam pont. 16-an voltunk, voltak olyanok akik miatt nem tarthattuk még a 20Km/h-s átlagot sem ezért nagyon lassan haladtunk. Hat napba telt míg megkerültük, de első két nap csak kalandparkozni, meg paintball-ozni voltunk ezért szinte semmit nem haladtunk. Aztán sok idő elment a szereléssel és állandó pihenésekkel is. Igaz, hogy mi előre "lefoglalt" helyeken aludtunk, ezért mindig volt egy kis kitérő és így összesen 280Km volt (meg persze eltévedtünk párszor). A legtöbb helyen nagyon jó minőségű az út és szépen lehet menni, de az északi részén a fák gyökerei feltörték az aszfaltot ezért óvatosan kellett menni. Badacsony környéke tetszett a legjobban igazából. Ez volt az egyetlen része a túrának ami egy picit emlékeztetett Erdélyre. Ha jól emlékszem ki lehet kerülni azokat a dombokat, ha a főúton mész és nem bringa úton, bár megéri megmászni a "dombokat" is.


Amit mindenképp vigyél: Gumiragasztószett, egy plusz belső gumi, költőpénz kajára. Legyen a táskában egy esőkabát is.

Ja és indulás előtt nézd jól át a bringádat, mert én trehányságom miatt jól megszívtam, ugyanis lassú defekttel indultam.

2012. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem 207km volt 6óra 01perc és 19másodperc...

Tavasszal a cél 5 és fél óra alatt...

Bár ha bicikliúton mentem volna szerintem nekem is 3napba került volna, annyira eszetlenül van kijelölve a nyomvonal...:(

2012. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyáron kocsmában kérdeztük van-e vhol szálláshely, és volt:) Így késő ősszel nem biztos, érdemes 1-2 helyre telefonálni.


16-os átlaggal ez 12 és fél óra, egy hétvége alatt bőven meg lehet csinálni. Ha a kanyargós falujáró utakat lehagyod, 1 nap alatt is akár.

2012. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Balatontipp-GyÁ válasza:

Az oldalamon részletes leírást találsz térképekkel és képekkel a balatoni bringakörútról. Több tanulságos élménybeszámolót is elolvashatsz olyanoktól, akik egyszerre és olyanoktól is, akik 2-5 nap alatt tették meg. Sokat segíthetnek a felkészülésben.

[link]

Jó utat!

Győrffy Árpád

2012. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És még az lenne, hogy egy kemping mennyibe van?
2012. nov. 11. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!