Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárvázat hogyan lehet...

A kerékpárvázat hogyan lehet jobban láthatóvá tenni? Van, aki arra ragassza rá a fényvisszaverős csíkokat? Létezik-e világítós kerékpárváz is (akár 'házibarkács' módon is)?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a téma, hogy hogyan lehet jobban láthatóvá tenni a kétkerekűt és mivel a váza fix, ezért is gondoltam ilyenre.

2012. okt. 26. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon bele akarsz mászni, neonzöldre festeted a vázat, aztán mehetnek rá a fényvisszaverő csíkok. Lehet mindenféle LED-szalagokat kapni, ezzel ki lehet világítani a vázat, mint a karácsonyfát, csak ugye ehhez akksi is kell, és/vagy valami agydinamós táplálás. Én arra is gondoltam, hogy spotlámpákkal a rajta ülő kerékpárost is meg lehet világítani, mivel ő adja a legnagyobb látható felületet annak, aki szemből vagy hátulról látja.


Én mondjuk már annak is örülnék, ha minden bringásnak lenne megfelelő fényerejű első és hátsó világítása. Az ilyen gombelemes-1 ledes sz*rokat eleve nem lenne szabad árulni, míg a teszkós vacak éjszaka látszik, de a télies nappali szürkeségben jó lenne valami nagyobb fényerejű cucc, legalább 1 wattos LED teljesítmény előre, 0,5W hátra, hogy a tompítottal közlekedő autók tengerében is könnyen látható maradjon a bringás.

2012. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy fehérre fested a vázat és a festékbe raksz fluoreszkáló pigment port és a nappal feltölti magát és este fluoreszkál
2012. okt. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az a gond, hogy a kerékpárosnak kell látszódnia és erre apellálnak a lámpagyártók, nem arra, hogy a bicajos is lásson valamit a sötétben. Bp.-en belül is vannak olyan bicikliutak, ahol fényes nappal is veszélyes közlekedni, nemhogy este, az éjszaka beálltával (annyira sok a fa, hogy még, a csillagokat sem lehet látni).

Igaz, már vannak olyan lámpák, amikkel távolabb is ellát az ember, csak azok nem pár ezer Ft-osak (bár ezt, pár éve hallottam, egy kerékpárszervizben, ahonnan a bicajomat is vettem. Amúgy azt megérte, mert 50. e Ft alatt volt és benne volt a szerviz költsége is, ennyire is előnyös, hogy hol veszi az ember, mert nem a hipermarketeket kell bújni - onnan még szállítsa is el az ember, ha meg nincs autója, vagy nem tud senkit sem megkérni, akkor el is van ásva).

Azért köszönöm a válaszokat, megfogadom. A kérdésre visszatérve: ilyen, fluoreszkáló pigment porral befújt kerékpárra lenne kereslet?

2012. okt. 27. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:

A sárga fényvisszaverő mellény rengeteget segít.

Én nem vacakolnék a váz csillogósra festésével, ha oldalról lát az autós akkor már úgyis repülök.

2012. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 szerintem összekeveri a fluoreszkálást a foszforeszkálással... külső fény nélkül a foszforeszkáló festékek halvány derengést képesek produkálni, más előnyük nincs, míg a fluoreszkáló festékek UV-fényben "világítanak", a sima fényszórók fényében vajmi kevés előnyt jelentenek. Festeni tényleg csak valami könnyen látható színre (a láthatósági mellények neonzöld vagy narancs színére) érdemes.


Látni én egy "Police 100W" nevű lámpa segítségével látok, ez 1W-os LED-del működik, éjszaka egész használható fénykévét ad, és engem is messziről látnak vele.

2012. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!