Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek Downhillen megállj...

Szerintetek Downhillen megállja a helyét egy erős dirt mtb? Többi lent!

Figyelt kérdés

Megtetszett ez a sport, de nincs pénzem több százezres bicókra. Szerintetek egy jó erős vázas gép jó lenne ?? Mármint én raknám össze. Alap egy baromi erős dirt váz, előre egy 150-200 mm mozgású teló és jó kerekek ill. agyak.

Ha elől jól mozog a gép akkor feltétlen szükséges hátra is teló ? Vagy elég hátra egy jó agy és felni is ? Ja és kezdő bicajról lenne szó !!!

Erre a terepre kéne, mert Miskolc közelében ez az egy jó pálya van a tudtommal : http://www.youtube.com/watch?v=ep0TtQ8qy28&feature=plcp



2012. okt. 22. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen terepre szerintem nem muszáj hátsó rugóstag, azt inkább hegyről lefelejövet érezni.
2012. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyarországra bőven elég...de 160asnál nagyobb telót ne rakj bele, mert totál elbassza a geometriét, és a fejcső is elkezd repedni...
2012. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a válaszokat. Akkor veszek egy sima dirt bicót a bolha.testbike oldalon.
2012. okt. 22. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Simán, ilyen pályán még jobb is, jobban tekerhető, kevésbé pogózik. Én merevbe 130asnál se raknék nagyobb villát. Apróban óvatosan, sok az idióta és nagy a hibás cucc vásárlásának valószínűsége.
2012. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem most jelenleg egy ilyenem van : [link]

Nem tudom ez pl jó lenne egyelőre?? Már vagy 2 éve megvan és eddig csak az agy tört. De dupla falú felni meg acél váz. Kicsit rohadt nehéz 20 kg körül mozog, de nem tudom pontosan csak tipp. Egy Dh bicónak milyen nehéznek kell lennie ?? Meg az enyémnek szar a villája, menne a kukába vennék egy jobbat és nagyobbat(ha villa csere akkor kormányfej is mert szar a kormányfej, csak erre a villára jó). Ez a nehéz acél váz megbírna egy nagyobb villát ??

üdv Laci

2012. okt. 23. 16:51
 6/9 -Fremen- ***** válasza:

Na először is a dirt geometriája nem DH geometria. A DH fogalma meg erősen változó a gyakorlatban, szerintem ilyen pályára elég a dirt.

Tehát mint ahogy mondták dirtbe nem rakunk nagyobb telót, (mint amilyen gyárilag bele való). Max 1-2 centivel nagyobbat, de ennél több valószínűleg repeszti a fejcsövet + a hátsó villák se bírják, és fölösleges is szerintem.


Ami most van, azzal én nem mennék nagy sebességgel hegyről lefelé.

De egy kezdő szintű enduro (Magyarországon már sokszor DH) bringa kihozható 150 körül és nem gagyi alkatrészekkel. Erre a pályára elég lesz pl max 160as teló előre, hátra elég 150.

2012. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én meg pont az ellenkezőjét olvastam több helyen is.

Mint pl ezen a képen látható egy hardy 3 DH telóval : [link]

Azt írta a srác, hogy neki simán kibírja és nem romlik tőle a geo. Nyilván 200kg-s ember ne menjen Dh-zni, ezek a bicók nem arra valók. Még az ugratásokat is simán állja neki.

2012. okt. 23. 19:25
 8/9 -Fremen- ***** válasza:

A geoja nem "romolhat", az csupán attól függ, hogy mire használod. Terhelés esetén viszont mind másképp viselkedik. Amit linkeltél, az ránézésre merevfarú freeride bringa, tehát arra tervezték, hogy ugráljanak vele és lefelé is viszonylag jól telejsítsen. Mondhatni átmenet a DH és a DJ közt.

Ez tapasztalatfüggő, ha valaki pl 2-5 éve benne van a témában, akkor tudja, hogy melyik termék bír többet gyárilag, mint amire ajánlják, vagy milyen egyéb felhasználásokban lehet még kamatoztatni - ha a teleszkópra utaltál.


Szóval igazán semmi lényegeset nem mondott a srác, nem állítom, hogy nem lehet legurulni egy DJ bringával a hegyen. Mivel eleve a terep nem mondható komoly DH/FR pályának, egy dirt bringával is le lehet gurulni rajta, sőt fixi oútival is lehet terepen ügyeskedni, de nyilván DHn nem fogja megállni a helyét úgy, mint egy spec bringa, és fordítva. Amire ő használja valószínűleg nem az a DHzás, amit ma igazán annak neveznek. Létezik merevfarú DH elképzelés is, sőt, nagyon sokáig régebben csak az létezett, aztán ahogy fejlődött a technika, a fogalmak is átalakultak.


Egy sokkal rázósabb, technikásabb terepen már semmire nem mennél egy merevfarúval vagy akár egy duplavállassal sem. Sok DH esés pl azért következik be, mert a kerék nem tudja követni a talajt és nincs tapadás, vagy nem tudsz megfelelően fordulni. Elég egy kő vagy fa, ami feldobja a kereket, a kanyarban, és máris kisodródtál. De lehet egy hatalmas érkezés is, amit már egy merevfarúval nem tudsz megcsinálni.


Az egész gondolat ott veszti értelmét, hogy nem véletlenül alakult ki az igazi DH bringa alapkoncepciója olyanra, amilyen. Amit videót linkeltél hétköznapi értelmében valóban lejtőzés, a linkelt bicikli is nevezhető DHnak, de valójában csak onnan kezdődik a DH világa. Egy redbull rampaget például nem hasonlítanék egy miskolci gurulgatáshoz.


Persze kérdezz ki még pár embert, és tedd amit jónak látsz, legfeljebb majd változik az elképzelésed és a bringád is.

2012. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek :D
2012. okt. 26. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!