Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kerülitek el, hogy ne...

Hogyan kerülitek el, hogy ne legyen fekete a lánckenő anyagtól a ruházatotok?

Figyelt kérdés

Nyáron semmi gond nem volt a rövidnadrág miatt, most viszont amilyen hosszút felveszek, az a száránál mind fekete lesz. Védőtárcsa is van fent.

Az igaz, hogy nincs komoly bringás öltözékem.


2012. okt. 12. 11:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
ruhacsipesszel a nadrágod szárát csiptesd össze a külsö részén igy rásimul a bokádr az anyag és nem lesz olajos
2012. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van egy melegítőm, amit csak bringázáshoz hordok, annak a jobb lábszárát szűkre varrtam, így nem lesz olyan. Ha egy kicsit olyan lesz, az se baj, mert fekete, nem látszik rajta :) Optimális persze az lenne, ha gumírozást varrnék bele, de ahhoz lusta vagyok.

Sztem viszont a legkényelmesebb megoldás gumis vagy pattintós pántot húzni a nadrágszáradra, ezek általában neonzöld/fényvisszaverő anyagból készülnek, így a láthatóságodat is javítják a szürke téli napokon. Decathlonban és Tescóban is láttam ilyet, gondolom, rendes bringaboltok is tartanak.

2012. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!
2012. okt. 12. 21:36
 4/11 kovpet ***** válasza:

A befőttes gumi is jó, csak csúnya :)

De ha van védőd, akkor hogy érhet a lánc a nadrágodhoz? Jól van feltéve?

2012. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Térdzoknit veszel fel, és feltudod hajtani a nadrágot majd térdig..vagy a nagypapásmegoldásnál maradsz és ruhacsipesz..XD
2012. okt. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csipesz vagy zoknibatűrés. Most is a legegyszerűbb ötletek a legjobbak :)
2012. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
...vagy nem kell túlolajozni a láncot. Egy-egy csepp a görgőkre, aztán ha bekúszott a megfelelő helyre, akkor a felesleget gondosan letörlöd a lánc külsejéről. Gyakorlatilag szárazra -így nincs, ami megfogná a gatyaszárat...
2012. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Vagy egyszerűen tűrd bele a gatyádat a zokniba!

Kicsit parasztos, de mind1. Én is ezt csinálom.

2012. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 -Fremen- ***** válasza:

Szerintem is túl van zsírozva (valószínűleg zsír lesz, ha csak nem mocskos olaj). Le kellene törölni kívül, az nem normális ha ott is van. Tisztítani kell a sártól és lehetőleg olajat használni, a spray mégjobb.


Nekem nincs ilyen problémám, de egy fényszalaggal össze lehet a nadrágszárát fogni, és még látni is fognak a sötétben.


A csipesz is megteszi meg a befőttes gumi, én pl nem tartozok azok közé akik fennakadnak ilyesmi látványon, szerintem nagyon nem érdemes foglalakozni azzal, mit gondolnak mások. Én inkább találékonyságnak látom.

2012. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 -Fremen- ***** válasza:

A zoknibatűrést nem ajánlom, mert kitágítja a gumit. Viszont ha már zokni akkor érdemesebb egy vastag térdzoknit venni és felhajtani a nadrágot, vagy rövidben menni. Kevésbé hideg időkben még az is jó megoldás. Sőt, általában intenzív tekerés esetén az az optimális.

Próbálj ki több megoldást, ami beválik az marad.

2012. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!