Agyváltó és láncváltó is van a biciklin, mire jó ez?
Figyelt kérdés
Miért tesznek mindkét váltótípusból a kerékpárra?
Ez nem túl bonyolult?
Milyen előnyei vannak az ilyen biciklinek?
2012. okt. 8. 21:03
1/4 anonim válasza:
Több sebességet tudsz használni. Ha jól gondolom, "függőleges" emelkedő és irgalmatlan sebesség is elérhető.
2/4 anonim válasza:
+ taposás és állás közben is tudsz váltani.
3/4 anonim válasza:
Eltudják jóval drágábban passzolni. Szerintem teljesen felesleges,aki komolyabb szinten akarja csinálni az meg elékszik egy minőségibb láncváltóval is. Minél több szarral van felszerelve valami,annál több a hibalehetőség.
4/4 anonim válasza:
Agyváltóval gyorsabban, hatékonyabban lehet váltani, különösen emelkedőn igaz, amikor lendületből érkezel, majd egyre kisebb fokozatra kell váltanod. De mivel egy agyváltóba nem lehet ~20 fokozatot elhelyezni, képzelheted milyen baromira nehéz lenne egy ilyen szerkezet, ezért van a keréknél a megszokott 3 nagy lánckerék, hogy mégis legyen elég fokozat.
Persze még így is némileg nehezebb az agyváltó, meg jóval drágább is, szerintem csak hegyikerékpárosoknál van értelme, országúti bringába jobb ha hátul is fogaskerekek vannak, mert kevés helyen lehetne kihasználni az agyváltó előnyeit.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!