Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli festés/felújítás de...

Bicikli festés/felújítás de hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék felújítani egy régi átlag montit.

Váltót, féket, pár dolgot cserélek rajta, de úgy alapjában nem akarok sokat költeni.

Át szeretném festeni, mert csomó helyen rozsdás, és nem ártana egy opt. tuning sem.

A gond csak az, hogy nincs pénzem zománcfestékre, szóval kéne egy megoldás, ami erős, szép, és olcsó festést biztosít. Arra gondoltam, hogy felületi kezelés (drótkefe, házi praktikák) lefújom akrillal, majd lelakkozom. Vélemény??

Szeretném egy kicsit fixis irányba elvinni (mondjuk nekem a váltó meg a fék alap egy biciklin szóval az maradna).

Túl sokat nem akarok rá költeni, de szeretném ha szép és használható lenne :D

Mellesleg van másik montim is, egy elég komoly kis gép, de szeretnék a kertvárosi közlekedésre is egy járgányt. (Már csak azért is mert a másik bicikli sokkal szebb látványt nyújt alapjaiban véve is, és nem szeretném kétes alakok elött villogtatni :)


2012. júl. 24. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"Szeretném egy kicsit fixis irányba elvinni (mondjuk nekem a váltó meg a fék alap egy biciklin szóval az maradna). "


Akkor mitől lesz fixi? Vagy nem értem mit akarsz. Meg ez:


"Váltót, féket, pár dolgot cserélek rajta, de úgy alapjában nem akarok sokat költeni. "


Ebből mondjuk a váltó nem olcsó mulatság, a féken meg eleve nem érdemes spórolni. Összességében ha jól használható bringát akarsz ebből csinálni, annyi pénzből egy jó állapotban lévő használt is kijön.

2012. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van másik bicikli, amin pl a villa ment tönkre, meg a vázzal vannak gondjaim, arról rakom át. Fék valószínűleg csere lesz.

Igen, hülyén fogalmaztam...fixis kinézetűvé..retro...tehát, hogy stilusos városi legyen.

2012. júl. 24. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
fixi bár a divat mást sugall de nem egyenlő a retróval, annyit tesz hogy nincs szabadon futó, a legtöbb outis előtt ha azt mondod fixi, a pályabicikli fog beugrani, az pedig egyáltalán nem retró
2012. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oks, ez igaz.

De hogy oldhatom meg a festést? :D

2012. júl. 24. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!