Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kazettás hátsó agyak általáb...

A kazettás hátsó agyak általában tényleg jobb minőségűek és strapabíróbbal a meneteseknél?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
a kazettás agyaim még nem mentek szét ,ellenben romlott már el menetes agyam , de nem igazán ez az előnye a kazettásnak hanem inkább az hogy kezeli a 8 fokozatnál nagyobb fogaskoszorút is és nem kell racsnistul cserélni a koszorút ha elkopnak a tüskék
2012. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De amúgy a nagyobb foraskoszorúszám nagyobb szélességet is jelenet, nem? Akkor hogyhogy elfér az ia azon a 135 mm-en ami a hátsó villa között van?

Ha cserélem a fogaskoszorút, akkor érdemes láncot is cserélni, meg első lánctányért is, ugye? Mert ezek együtt kopnak össze.

Kb mennyi idő, amíg elkopnak? Az enyémben most van kb 2000 km. Eddig semmi kopás nem látszik rajta szemre.

Ja és köszi.

2012. júl. 15. 08:32
 3/5 claidheamohmor ***** válasza:

1.Érezhetően jobbak.

2.Elfér. A 9/10-es rendszerek fogaskerekei között szűkebb a hézag. (Emiatt nem is kompatibilisek a 8-as, 7-es rendszerek váltóival.)

3.Általánosságban azt mondják, hogy egy fogaskeréksor kibír két láncot. Azonban, ha fogaskeréksort cserélsz, láncot mindenképpen kell hozzá venned. A lánctányérok nem kopnak olyan hamar, azok több láncot/fogaskeréksor-cserét is túlélnek.

4.Az, hogy mennyi idő alatt kopnak el, erősen függ attól, hogy hol, hogyan, mennyit használod, és persze a gyártótól és a típustól is.

2012. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem egyelőre maradok a 7-es rendszernél. Mert akkor váltót meg fékváltókart is kéne cserélni. Az már nagyobb beruházás lenne.


"4.Az, hogy mennyi idő alatt kopnak el, erősen függ attól, hogy hol, hogyan, mennyit használod, és persze a gyártótól és a típustól is."


Hol? Ezt hogy érted? Az utcán, belvárosban, néha városon kívüli kis forgalmú aszfaltos utakon 60%-ban, 40%-ban parkban, kavicsos és földutakon.


Hogyan? Normálisan. Nem tudom hogy részletezzem. Kb 20-as átlaggal megyek. Meredek hegyoldalra nem szoktam menni, de dimbes-dombos tájon igen.


Mennyit használom? Ezt a 2000 km-t 1,5-2 év alatt tettem bele. Tehát nem használom minden nap, de azért alkalomszerűen előveszem, főleg szezonban.


Gyártó: Shimano, pontos típust fejből nem tudom, valami betűkből és számokból álló típuskódja van.

2012. júl. 15. 13:55
 5/5 claidheamohmor ***** válasza:

Akkor valószínűleg tovább bírja, mintha versenyző lennél :)

A rendszeres karbantartás azért nem árt.

2012. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!