Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano vagy alpha mountain bike?

Shimano vagy alpha mountain bike?

Figyelt kérdés

Shimanoról csak jót hallottam, viszont az alpharól semmit. Csak olvasgattam hozzászólásokat hogy az egy auchan márka, nagyon gagyi, stb.

Bár nekem igazából csak arra kell hogy rátegyek egy gyerekülést és a faluba tudjak vele közlekedni (java része a falunknak sajnos nagyszemű murvával van leszórva mint ami a vasúti síneknél van).

Valami jó tanács??



2012. jún. 12. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak erre kell, akkor tökmindegy, elég az olcsó Auchan-os. Nekem sokáig volt ilyen olcsó montim, nem mondom, hogy életem legjobb bringája volt, de tette a dolgát és elvoltam vele, pedig én elég sokat tekerek.
2012. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 claidheamohmor ***** válasza:

:P


Jó tanács:

1. kerékpárt kerékpárboltból.

2. a shimano (ejtsd: simano, nem szimano) nem gyárt kerékpárt, csak alkatrészt. Az eddig általam látott shimanoként reklámozott bringa mind valami ratyi szar volt, shimano matricát ugyanis bármelyik bolhapiacon lehet venni.

3. az auchan oldalán alpha név alatt találtam egy 24"-os kerékméretű acélvázas gyerekbiciklit legolcsóbb shimano hátsó váltóval szerelve. Nem felnőtt méret, de lehet, hogy van nagyobb is, csak lusta voltam keresni. 20 és 40.000 forint közt általában ezt kapod: jó esetben egy jól hegesztett (rossz esetben nem jól hegesztett) acél váz, nehéz, de elnyűhetetlen, a shimano alkatrészcsaládból kiválasztott leg-leg-legolcsóbb hátsó váltóval, egy shimano hatos menetes racsnival, esetleg még egy első átdobóval, a hajtókar már valami olcsó szegecselt cucc, játék fékek, meg váltókarok, műanyag pedál és fékkar. Ez boltba járni tökéletes. Mégsem az auchanban venném meg, lásd 1. pont.


Alternatíva lehet még egy ötezer forintos női vázas parasztbicikli, én ezt venném a helyedben, főleg, ha nem a hegyekben laksz, gyerekülést arra is lehet tenni, a bekerülési költsége alacsony, kicsi a karbantartásigénye, és a büdös életbe' nem romlik el (defektet leszámítva, de biciklinél a defekt olyan, mint az embernél a nátha, vagy kapsz, vagy nem, ha meg kaptál, ki kell kezelni)

2012. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Húú hát régi az utolsó hozzászólás is, de azért annyit leírnák, hogy ki lehet fogni olyan bringát Alpha-ból is ami időtálló és szerethető. Az igaz, hogy ami nekem van bringa, annak a pedálját és a hajtókarát azonnal cseréltem bikeposi+ive -re, de a többi az teljesen korrektnek mondható(Simano marokváltó, SelleRolyal nyereg, Zoom Endura368 első teleszkóp, Altrix Warrior dupla alufelni, Alrix kormányszarvak, Assess tárcsafék elől és gyors záras az ülés és az első kerék) . Igen, nehéz mert acélvázas, de mint az előttem szóló mondta, ezek azért elnyűhetetlenek is.

Egyébként , ha átmatricáznám (vagy rászitáznék)a vázat akkor meg lehetne mondani, hogy ez biza Auchan bringa? Mert ahogy én feltuningoltam (műanyag sárvédő, VenturaX computer, lámpák, nyeregtáska...) az egy elég komplett és korrekt masinát sugall.

2014. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!