Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kotyog a tengely?

Miért kotyog a tengely?

Figyelt kérdés

A hajtókarom tengelye eléggé lötyög, miután ki kellett cserélnem a csapágyazást (a tartókosár megszűnt...) és csak simán a csapágygolyókat tettem vissza.

Mivel tudnám ezt megszüntetni? Nagyobb csapágygolyók segítenének?



2012. jún. 7. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Megszűnt a tartókosár?

Tegyél be másikat! A nagyobb golyók nem segítenek.

2012. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Több golyó. Nincs minden csapágyban kosár, de anélkül több golyó kell bele. Annyit rakj bele, amennyi még éppen elfér (persze a végén maradhat akkora rés, ahova már nem férne be még egy golyó). De amúgy a csapágyboltban, ahol új golyókat fogsz venni, szerintem új kosarat is kapsz.
2012. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alex Fly ***** válasza:

Ahogy írták: eggyel több golyó oldalanként. Persze akkor mindet ki kell cserélni (nem egészséges használt és új golyókat keverni -sőt a különböző oldalról kiszedett golyókat is illik ugyanoda visszatenni). És kicsit tökölni kell a csapágybeállítással is...

Nagyobb golyó nem jó, mind a kónusz, mind a csésze adott mérethez lett tervezve.

Az előzőekkel ellentétben szerintem jobb, ha a golyók nem kosárban, hanem szabadon vannak: így több golyó között oszlik meg a terhelés és így egyenletesebben terhelve tovább tart.

2012. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:D

Énis azért tettem be kosár nélkül mert így több golyón oszlik a terhelés, meg lusta voltam elmenni venni:D

Teljesen ki van töltve, egy fél golyó férne csak be annyi hely van =)

2012. jún. 7. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Kosár nélkül több golyó elfér, de ez nem jelenti azt, hogy egyenletesebben oszlana el a terhelés. A golyók -itt a te esetedben egy fél golyónyi helyen- mozognak, egymáshoz hozzá-hozzáérnek. Nem szabályos sokszög alakban érnek a tengelyhez illetve a házhoz, mint a kosaras megoldás esetén. Ráadásul mikor egymáshoz érnek, éppen ellenkező irányba forognak, jobban melegszenek és nyírják is egymást. Én javaslom a kosarat, csapágygyárban dolgoztam.
2012. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm =)
2012. jún. 8. 08:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is kísérleteztem egyszer régen a minél olcsóbb monoblok javítással... eredmény--> egy golyó elvándorolt miközben állva sprintben tekertem hazafelé, blokkolta a teljes monoblokkot én pedig a szó szoros értelmében átugrottam a kormány felett egy laza 50 es tempónál... ennek az eredménye---> 6 fog minusz, orr görbe, 3 nap eszméletlenség+ még egy autó is átment a bokámon... További jó kísérletezgetést kívánok a hiba elhárítása helyett!...
2012. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Javaslom a következőt: a csapágyas tengelyt dob ki a pitsába és rakass be egy monoblokkot. 3 ezerből megvan és elképesztően problémamentes 1-2 év elé nézel :)
2012. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!