Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen az az spd pedál és...

Milyen az az spd pedál és miért jó az nekem?

Figyelt kérdés
eléggé régóta bringázok, de még sosem hallottam róla:) klipszezek, és pár fiatal suhanc ma kérdezte tőlem, hogy miért nem spd pedált használok, én meg azt se tudtam mi az:) néztem róla képeket neten de nem lettem okosabb, hogy miért jobb mint a klipsz.

2012. jún. 4. 18:51
 1/7 Linkoln ***** válasza:

Szia.

Ez elég egyszerű.

Vannak kerékpároscipők, jó kemény az aljuk és van rajta egy stopli ami beleakad az spd pedálba.

Nagyon masszívan fogja a lábad, magasabb hatáfokkal tudod átadni a mechanikus energiád a pedálnak.

Határozottan jobb mint a klipszes, ezenkívül szabványnak mondható mountain bikekon.

Outikon look-os az elterjedtebb de amugy mindegy ezek jól fogják a lábad.

Cipővel kombinálva tényleg nagyon sokat számí, komolyan növelik a teljesítményed.

2012. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Linkoln ***** válasza:

Összefoglalom magam:

Nagyon masszívan tartja a lábad, nemmozog, magasabb hatásfok, biztonságosabbnak érzed és komfortosabbnak.

2012. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"és miért jó az nekem?"

Azt nem tudom, de nekem nem volt jó. Spd-s cuccot vettem, de elviselhetetlen volt számomra, hogy a lábam mindig pontosan ugyanoda volt szögezve. De úgy tűnik, sokaknak megfelel :) Maradtam a klipsznél.

2012. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Linkoln ***** válasza:

Versenyeken csak spd vagy look jöhet szóba, hatékonyabb.

De nem feltétlen kényelmesebb.

2012. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Krisz85 ***** válasza:

Jópár előnye van az SPD-nek:


-a teljes pedálfordulat során képessé tesz arra, hogy erőt adj le, magyarán nem csak tolni tudod a lápfejeddel a pedált, hanem a negatív szakaszban húzni felfelé is, ez +20% ot ad, főleg hegyen, a sima pedálhoz képest, ahol kb a teljes pedálfordulat 40%-át tudod csak kihasználni erő leadása céljából, képzelheted akkor, hogy mennyivel is gyorsabb az aki SPD-vel közlekedik.


-a fogáserősség beállítható, tehát ha lazára veszed akkor nagyon kis mozdulatra is kiold magától.


Sokan nem szeretik mert nem ad biztonságérzetet, de van akinek tanulnia kell használni (mondjuk azok úgy is bringáznak....), a legtöbben felrakják és első használatkor már működik, max az elején az zavarhat, hogy elfelejted hogy spd van rajtad és egy piros lámápnál eldőlsz mint egy zsák. :D


megéri használni, ha egyszer kipróbálod soha többé nem fogsz normál pedált használni azt garantálom

2012. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Linkoln ***** válasza:

Igazából ha kicsit komfortosra felteszed biztonságérzetet ad.

Szerintem nem elveszi azt hanem megadja.

2012. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, biztos, hogy ki fogom próbálni, bár már csak hobbibringás vagyok az én koromban versenyről már szó sem lehet:P
2012. jún. 8. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!