Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik olyan hogy 'bicikli...

Létezik olyan hogy 'bicikli tuning'?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor mit lehet csinálni azért hogy 'jobb' legyen a bicikli?

2012. jún. 3. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a tuning egy bő fogalom. Ez autók és kerékpárok esetében is így van. Megkülönböztethetünk Optikai és Mechanikai tuningot. Az Optikai egyértelműen annyi, hogy más külsőt adunk a kerékpárnak, átfestjük a vázat és hasonlók. A mechanikai inkább már az alkatrészekre megy, főleg a Váltókra, Fogaskoszorúra és a Fékekre. Ezeket is lehet "tuningolni". Pl. egy Shimano Altus váltót ha lecserélünk egy Shimano Deore XT váltóra az már egy elég komoly haladás. Ezt továbbfejleszthetjük a hajtókarok, a fogaskoszorú a lánc cseréjével is.

Ha jól értettem, akkor te legfőként optikai dolgokra gondoltál. A legjobb, ha van egy egyszerű, egyszínű vázad amit különféle mintákkal tudsz díszíteni. Kerekeket is tudsz a kerékpárba venni, ami ide is és oda is sorolható a fejlesztés szempontjából.


A kinézetre inkább a városi kerékpárosok szoktak rámenni. Vagy mondjuk úgy, hogy fixi. A fixiken gyakori a radiál kerékfűzés, a trispoke. Ezek a kerekek sokkal stílusosabbak, azonban terepre és hasonló helyekre nem valóak. A magyar gyártók közül a Csepel már nagyon sok színben kínál hajtásokat, nyergeket és még sorolhatnám tovább. Viszont arról nem szabad megfeledkezni, hogy ha erdőben is használni szeretnéd a bringádat akkor sokkal fontosabb a teljesítmény a kinézetnél. Persze ez nem jelenti azt, hogy rondának kell lennie. Inkább arra célzok, hogy egy MTB bringára ne tegyünk mindenféle csili-vili dolgokat és színes kacatokat..

2012. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott a pont :D

meg itt---> .

:D

2012. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Y6o-g7YeC4Q


ez elég tuning? csak rendőr el ne kapjon vele:P

2012. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sokat befolyásol pl. a bowdenek kipucolása és megolajozása, a lánc tisztán tartása, ezek mind a konnyebb váltást, fékezést, hajtást biztosítják. Nagyon érdemes a kulso gumi típusát kiválasztáskor meggondolni, hihetetlen nagy kulonbségek vannak úton- a néhány centivel vékonyabb kulso sokkal nagyobb haladást biztosít, a vékony kulso megállja a helyét terepen is ha teleszkópos a bicód, ezen kívul a kényelmet fokozva sokat tehetunk a nyereg nagyobbra cserélésével, géles réteg rátételével. Nekem ezek dolgok odafigyelésével nagy változást tettem lehetove, fontos dolgok.
2014. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jaj, még valamit elfelejtettem az elozo vagyok. Ha haverjaidat ráulteted egy olyan bicóra, ami nagyon simán gordulékenyen halad, nem nyikorog ,stb.,biztosan már az is tuningnak számíthat, persze nem optikailag.
2014. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!