Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagy igénybevétel előtt és...

Nagy igénybevétel előtt és közben hogyan táplálkozzak (kerékpár)?

Figyelt kérdés
A Velence Tízszer nevű kerékpártúrára megyek, és szeretném letekerni a 10 kört. Ez 280km-t jelent. Számít, hogy hogyan táplálkozok az előtte levő napokon? És közben hogyan?
2012. máj. 24. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok tészta és sok folyadék. Tekerés közben hasonló. Hasznos lenne zselét és izo-italt is fogyasztanod, de ne akkor próbáld először!
2012. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Krisz85 ***** válasza:

IGencsak számít, amikor körbetekertem a balcsit és nem ettem és ittam előtte, a túra után az érzés maga volt a pokol...szúrt az agyam szó szerint minden idegvégződésemet éreztem, zsupsz be az ágyba és vacogtam mint a kocsonya......


szóval előtte három napban fel kéne tölteni a szénhidrát raktárakat, tésztával, burgonyával, rizzsel, ettől kicsit megvastagodnak az izmadi, de nyugi "elveszíted" a túra alatt ezt a vastagságot,pláne ha tempót mész, akár egy óra alatt is kirüülnek a glikogén raktáraid, na ekkor jön a móka, izotónia, izotónia, izotónia, óránként legalább fél litert meg kéne inni, az se baj ha több , sőt, ha nincs kaja, és vinni kell, akkor pannini-t vigyél, ez kb úgy néz ki, hogy sima zsömle vagy egyéb péksüti, pl coroassiant benne lekvár, és egy szelet sonka, tudom elég durva kompó de rohadt finom és van benne fehérje is, alufóliába be, és mehet is a bringamez zsebébe. még vihetsz műzlit, meg energiagélt, mert a melegben nem egy tönkre mint pl a csoki ami folyékony lesz a zsebedben, nagyjából ennyi, a túra után izotóna és rá három órával egyél főleg szénhidrátot és némi fehérjét, pl héjában főtt burgonya, egy kis sovány hússal.


és persze nem árt ha az előző héten is megittad a napi 5 liter vízedet. :-)

2012. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előtte 1 géttel érdemes glutamint tölteni, BCAA és például 100% whey protein professional előtte fél órával, 1szer közben, és utána
2012. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!