Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ismertek szőrös lábú országúti...

Ismertek szőrös lábú országúti kerékpárversenyzőt?

Figyelt kérdés

2012. máj. 16. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A sportolók általában teljes szőrtelenítést végeznek.Én ezt jobban az úszóknál figyeltem.Nem ez tesz egy férfit férfiatlanná.
2012. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zakathol ***** válasza:
Emberek komolyan ilyeneken agyalnak?! Irigylem, hogy van rá időd :D
2012. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább tekerj, ne ilyen hülyeségeken gondolkodj...
2012. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Snapette ***** válasza:
(Olyan gyorsan elsuhantak, hogy nem bírtam megfigyelni.)Egyébként nem hiszem, hogy a szőrnek akkora lenne a légellenállása, hogy ez fogjon vissza versenyen. Az úszóknál más a helyzet.
2012. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag vannak más előnyei, pl. könnyebben párolog, jobban hűt az izzadtság, ha nem szőrös a bőrfelület, bár szerintem ezek csak spekulációk. Egy kézzelfogható előnye mondjuk van: könnyebb kitisztítani, kötözni az esések következtében kialakuló horzsolásokat. Ezenkívül hagyomány is, a borotvált láb valamilyen szinten a bringázás iránti elkötelezettséget jelzi.
2012. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg velem van a baj, de én 8000km-t tekerek évente országútival, mégsem borotválom a lábam.
2012. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Brain Storming ***** válasza:
100%

Aki szerint nincs különbség, az sosem próbálta. majdnem olyan a különbség, mintha hosszúszárú biciklis nadrágban, vagy anélkül tekerne vki - ég és föld. Egyáltalán nem esztétikai a jelentősége, ámbár egy elkötelezett bicajosnak általában igen szép formájú vádlija van, ez tény! ):o)


A szőrtelenítés jelentősége a hűtő hatásban van, és persze az esetleges bukások esetén könnyebb tisztán tartani a sebet - nem beszélve pl. a megerőltető edzések utáni masszírozásról, ami még sportkrémekkel is néha szőrhagymagyulladáshoz vezethet, és persze nem is lehet normálisan masszírozni egy szőrös felületet: az ember ujjainak súrlódása a hosszú szőrszálak miatt erősen húzza a szőrhagymákat, ami fájdalommal is járhat, de elsősorban szőrgyulladáshoz vezet.


Én speciel alig várom, h "szabad lábbal" tekerhessek a hosszú téli alapozás után, amikor teljesen be van bugyolálva a lábam. Én nem borotválom, hanem hajvágóval v szakállvágóval vágom nullásra.


Mellesleg én amúgy is rendszeresen vágom a szőrt magamról, mivel elég szőrös vagyok, és ennek elsősorban higiéniailag látom és érzem a hátrányát: hülyén hangzik de így van: amikor fürdök, akkor külön meg kell mosni és törölni a szőrt, ami kb duplázza a tisztálkodási költségeket (a szappant szinte gyalulja a szőr, és minimum két törölköző kell a teljes szárazra törléshez!!!):o) ).


Hatalmas a különbség egy szőrös testfelület szellőzése és egy szőrtelené között - ez kifejezetten nyáron érezhető. Az is duplán kellemetlen a szőrrel, ha az ember a hétköznapi ruházata alá izzad.


De, h az alapkérdésre is válaszoljak: én ismerek eléggé szőrös lábú kerékpárversenyzőket, de náluk néha a férfiassági motívumok szerepelnek amellett, h nem szőrtelenítenek.


Itt is olvashatsz erről:

[link]

2012. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor sem borotváltam, mikor évi 12.000 km-t tekertem.

Ha jó súlyban vagyok, akkor nem érzem, hogy melegítene nyáron.

Erdőben, szűk ösvényen viszont vicces volt, mikor a csupasz (genetikailag) haverom véres karral állt meg, rajtam meg egy karcolás sem volt. Igaz, ez nem outi.

A sebeket tényleg könnyebb tisztítani.

Én megtanultam törölközni. :-)

2012. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Brain Storming ***** válasza:

Nem a szőr melegítőhatását írtam, hanem a menetszél hűtőhatását.


Ha nem tekersz hosszútávon 30 km/h-ás átlag fölött, akkor nem tapasztalod a különbséget.


Én is megtanultam törölközni - nem zavarna a szőr, ha igénytelen lennék.

2012. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"...nem zavarna a szőr, ha igénytelen lennék."

Ez kb. olyan, mintha azt írtam volna, hogy borotválnám a lábamat, ha buz* lennék.


(30-as átlag felett kerültem meg a Balatont.)

2012. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!