A hátsó teleszkóp miben segít, hasznos-e? Terep bringázáshoz, köves utakon jó-e?
Rendszeresen gurulok terepen, de még soha nem hiányoltam. Pláne úgy, hogy állandóan billegne a seggem alatt azért a néha hasznos rugózásért. Felemelkedsz egy kicsit és máris tehermentesen pattog a hátsó 1-2-őt és repeszthetsz tovább :)
És ha megnézed a Mátra, Visegrád stb Maraton versenyeket, távolról se rengetegen használnak össztelós bringákat, sőt. Nyilván az árcédula is ludas a dologban :)
Nekem négy éve van fully össztelós montim.
Tapasztalatok:
mivel a hátsó rugóstagom levegős, ezért olyan keményre fújom amennyire kényelmes, a testsúlyomhoz igazítom. Az apróbb egyenetlenségeket kimozogja rendesen, így gyorsabb vele menni bármilyen terepviszonyok között + aki a lefelékben durva terepen kicsit bénább, nem technikás még, úgy kényelmesebben leér vele.
Mivel a hátsó rugóstagom lockolható, ezért gyakorlatilag nem zavar a felfelé mászásban sem, mert ha nincs lockolva bizony mozog és sok energia elvész és lassú vagy felfelé, viszont annyival gyorsabb is lehetsz vele lefelé.
A hátrány egyértelműen a többletsúly, kivéve ha milliomos vagy, pl egy két millió forintos trek össztelós súlyban már lassan veri a merevvázas karbon bringákat, viszont véleményem az, hogy össztelós bringát 200 ezer ft alatt újonnan nem szabad venni, már csak a váz stb miatt is, ami pedig tescoban kapható az még csak nem is kerékpár, nehogy olyat vegyél, életveszélyes.
Átlagos felhasználási területekre teljesen felesleges, ráadásul rontja a hajtáshatékonyságot.
Ha a teszkós harmincezer forintos biciklikre gondolsz, azokat meg felejtsd el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!