Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van egy montim, amit átszeretn...

Van egy montim, amit átszeretnék alakítani hogy gyorsabb legyen, lehetséges?

Figyelt kérdés
Jelenleg középen 42-fogszámú (legnagyobb) hátúl 14- (legkisebb)fogszámú lánckerék van. Átszeretném alakítani , hogy gyorsabb legyen , előre tetetnék egy 52, hátulra pedig olyan racsnit amin a legkisebb 12 vagy 11 fogú lánckerék van. Átlehet így alakítani? Ha igen körűlbelűl mennyibe kerűlne?
2012. márc. 21. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól értem, már át van alakítva 42-14 singlespeednek? Mi a kérdés? Mert ez esetben csak a lánctányér és a lánckerék kell, 48asnál nagyobb lánctányért nehéz lesz vadászni, csak 5 lyukas hajtókarhoz van nagyobb, tippelek, mivel írtad, hogy monti, neked 4 lukas. Maga a tányér meg a kerék max egy tízes.
2012. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha menetes racsnid van, akkor nehéz lesz találni 11-12 legkisebb fogszámú racsnit, a menetesek általában 14től kezdőnek, előlre pedig a 48-as a gyakoribb, de lehet hogy találsz 52est. Nekem is sokáig 48/14 es nagyáttételem volt, de sík terepen az nekem megfelelő volt, csak hegyről lefele volt kevés, kb 60km/h-nál
2012. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most nem azért a húsz fillérért, de én 38-15tel megyek 30as tempót kicsit pörgősebb lábbal. Megéri síkon szenvedni a nagy áttétellel, hogy egy két lejtőn 60nál még bele tudj tekerni? (no1 voltam)
2012. márc. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Ha menetes racsnid van, akkor azzal nem igazán tudsz variálni (nekem volt egy 13-22, 6 fok. cseh szerkezetem); előre feltehetsz egy trekking- (48-38-28) vagy outi hajóművet (53-39 v. 52-42, esetleg 50-34 kompakt), de valószínűleg a váltó beállításával sokat kell majd játszani. (meg valszeg beugrik egy lánccsere is...)

Ami még érdemes: kicserélheted a gumikat egy nagynyomású,keskenyebb slickre. Esetleg a kerekeket is 28-asra (622) -amennyiben nem felniféked van (V ill. canti). Ezeket ugyanis nem tudod a nagyobb kerékmérethez beállítani. Ha tárcsaféket használsz, akkor nincs ilyen gondod, a 28-as kerék simán befér a villákba egy vékonyabb gumival (pl. 28-622 Continental SportContacthoz elég jó áron hozzá lehet jutni).

2012. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!