Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A fékemmel gondok vannak,...

A fékemmel gondok vannak, egyre kevésbé fog. Decemberben tudom szervízbe vinni a bicajt, addig van valami, amit magam tehetek a fékkel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A jó hírem az, hogy a hátsó fék nem fékezésre, hanem kanyarodásra való.

A rossz hírem az, hogy fagyos talajon mégis fékezésre való.

2011. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Előző amit a hátsó fékről írtál az részben igaz. Egyszer 52vel vettem be egy jobb kanyart, mert valami csoda folytán kiakadt a hátsó fék. Nem is értem, hogy csinálta. Talán a zötyögés a köves, lejtős úton.
2011. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Belül el volt törve a fékvezeték.

Nekem a hátsó fék áll kézre a fékezéshez.

Érdekes,hogy a szerelő elkezdte mutogatni,hogy nem jó,ha nem ugyanolyan arányban mozognak a fékkarok(?)és emlékeztem a videóból,hogy addig húzta a csavart,amíg egyszer csak azonosan kezdtek mozogni.Rá is kérdeztem erre,de kb.olyan választ kaptam,hogy egy nő mit érthet ehhez,és bizony,hogy nem elég állítani azon a csavaron...Akkor most meg kell tudnom szerelni a bicajomat,vagy teljesen hülyének nézik a nőket?Már csak ezért is meg fogom tanulni.

2011. nov. 24. 16:23
 14/19 anonim ***** válasza:

sokszor hülyének nézik az embert és horribilis pénzért javítanak. Egyszer ácsorogtam egy győri szervízben, mert vártam a bringámra és behozta egy nő a bringáját, hogy defektes és cseréljék ki a belsőt újra. Mondta a nőnek, hogy 1 óra múlva jöjjön vissza, 1500Ft lesz. Elment a nő, kikapta a kereket, leereszti, ki a belső, lyukat megkeres, megfoltozza, visszateszi, kompresszorral felfújja, kész. Az anyagköltség kb. 30-40Ft volt és 6-8perc meló. Persze vannak rendes szervízesek is, Győrön belül is ismerek egyet, többször ingyen megcsinált ezt-azt. Ennek ellenére én megtanultam mindent magam megcsinálni, 10000-ért vettem egy komplett szerszámkészletet és azóta magam javítok, magam építek bringákat. Szóval az ára már megtérült bőven, meg jó érzés is na. :) Olyankor is hasznos, amikor pl. monoblokkot cserélsz és tudod, hogy milyet tettél bele, nem legközelebb derül ki, hogy a szervízes a leggagyibbat tette bele, miközben te egy márkásat fizettél. (Sajnos még régen volt ilyen tapasztalatom.)

Szóval mindenképp érdemes megtanulni a dolgokat, hogy legalább hülyíteni ne tudjanak.

2011. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
azt hozzáteszem, hogy ez a foltozós eset kb. 10-12 éve történt, amikor még azért mások voltak az árviszonyok, tehát az az 1500Ft nem volt annyira jutányos, mint ma.
2011. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én is magam építem már a bringákat és magam is szervizelem. Néha még másoknak is elvállalok ezt azt és max. az anyag árát kérem el tőlük. Volt, hogy összeraktam valakinek egy bringát ingyen. A legemlékezetesebb az volt, mikor egy bajba került kollegát segítettem ki, mégpedig az úton centíroztunk és cseréltünk neki hajtókart. Elmondása szerint rossz volt neki a hajtókar és azzal a kerékpárral indult el a 12kmre lévő kerékpárboltba. Szerencsére az eset visszafelé történt :) Amúgy meg kérdezőnek mondom, hogy csak ismételni tudom magamat. Ha bringázni akarsz messzebbre is akkor alapszintű dolgokat tudni kell. Amúgy meg szerelők gyakran lenézőek a nőkkel, mert állítólag nem tudnak szerelni. Miközben láttam egyszer egy nőt, aki kb. 1 és fél perc alatt fűzte be a kereket és rakta be a bringába. Na akkor nagyot néztem...
2011. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ui.: Abban nem volt benne a gumi felszerelése, csak a fűzés :)
2011. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
másfél perc alatt nem lehet kereket fűzni, akármennyire jól hangzik. Az a legmacerásabb dolog az egész bringaszerelés terén. Ha csak a belökdösöd a küllőket minden keresztfűzés nélkül és rákapatod mindegyikre a küllőanyát, az már minimum 1,5 perc, ha nagyon ügyes kezű vagy. És ezután szedheted is szét, mert a kerék úgy használhatatlan.
2011. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Előző. Azt nem mondtam, hogy szabad kézzel csinálta. Hanem gép segítségével. Akár van ott gép, akár nem azért meglepő, hogy egy nő is ennyire ért ehhez :)
2011. nov. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!